Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tiptronikiem


tomthebuilder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dwa tygodnie temu kupiłem 2003 A4 1.9 TDI 131KM z automatyczną skrzynią biegów(ponoć tiptronik , ja się niestety na tym nie znam).Był ze mną znajomy , który od lat jeździ Audi. Przetestował i wszystko chodziło jak należy. Zastanawiało mnie jedynie miganie podświetlenia wszystkich biegow.

Podjechałem do znajomego mechanika podpiął kompa i wyskoczyły dwa błędy , niestety nie zapisałem jakie. Po skasowaniu błędów skrzynia zaczęła szarpać przy zmianie biegów. Zmieniłem olej w skrzyni ale mam wrażenie , że jest jeszcze gorzej. Błędy nie powróciły ale szarpie coraz gorzej , szczególnie na rozgrzanym oleju. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka, że jeśli nie masz napędu Quattro to nie masz też i tiptronica. a w profilu u ciebie widnieje fwd więc kolego na 100% nawet i milion % masz niestety multitronica. często handlarze wmawiają że auto ma tiptronic bo wiedzą jak bardzo multi ma złą opinię. na twoim miejscu już nic więcej bym nie robił bo pewnie sama wymiana oleju pochłonęła parę setek. odstaw auto na parę dni, i zacznij kompletować przekładkę na manual, u ciebie części będą grosze kosztować a z przekładaniem może znajdziesz kogoś z forum z Irlandii.

ps. kierownica po której stronie? jak po właściwej to ja bym nawet w zestawie wymienił skrzynie i dołożył Q, całość operacji max 3-4tyś a wartośc auta wzrośnie o tyle samo przy ewentualnej sprzedaży.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to zrob adaptacje skrzyni moze to pomoze. wszystko na necie jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka, że jeśli nie masz napędu Quattro to nie masz też i tiptronica. a w profilu u ciebie widnieje fwd więc kolego na 100% nawet i milion % masz niestety multitronica. często handlarze wmawiają że auto ma tiptronic bo wiedzą jak bardzo multi ma złą opinię. na twoim miejscu już nic więcej bym nie robił bo pewnie sama wymiana oleju pochłonęła parę setek. odstaw auto na parę dni, i zacznij kompletować przekładkę na manual, u ciebie części będą grosze kosztować a z przekładaniem może znajdziesz kogoś z forum z Irlandii.

ps. kierownica po której stronie? jak po właściwej to ja bym nawet w zestawie wymienił skrzynie i dołożył Q, całość operacji max 3-4tyś a wartośc auta wzrośnie o tyle samo przy ewentualnej sprzedaży.

Kierownica po prawej stronie. Uzywane automaty ponoc nie sa drogie ale czasem trzeba wymienic trzy zanim trafisz dobra a to juz koszt.Cos bede musial z tym zrobic bo w lipcu wybieram sie tym autem do Polski.

jak narazie to zrob adaptacje skrzyni moze to pomoze. wszystko na necie jest opisane

Adaptacja skrzyni niestety nie pomogla. Ale dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie jesteś w PL. Bart-s ogarnia takie tematy i te skrzynie mam w małym palcu.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...