Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie świateł dziennych LED DRL - pytanie


MurzynDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem sobie Światła dzienne DRL ledy z automatem do mojej A4 1.9 TDI 110 KM 96 r.(dwa kable czerwony + oraz - czarny i biały na gaszenie ich poprzez wpięcie do świateł mijania)

Chciałem podłączyć w ten sposób, aby po przekręceniu stacyjki lub ew. po uruchomieniu silnika świeciły, lecz nie mogłem znaleźć stałego napięcia +12 po uruchomieniu silnika (wiadomo, że po rozruchu alternator ładuje i jest +14V), światełka są przeznaczone pod napięcie 12V i mam obawy, że się uszkodzą pod 14V (chyba, że różnica 2V nie będzie miała wpływu na ich żywotność?).

Próbowałem jeszcze z alternatora z którego wychodzi pin i tam jest napięcie ~11v lecz gdy podepnę się pod niego to światełka lekko mrugają (jest jeszcze duża śruba z przykręconym kablem ale tam jest właśnie 14V). Szukałem dalej multimetrem pod maską stałego napięcia +12 i znalazłem przy pompie wtryskowej i pytanie czy mogę się tam wpiąć? Z ciekawości wpiąłem się tam na krótko aby sprawdzić i działają bez zarzutu, ale czy to nie zaszkodzi? Może jakieś inne rozwiązanie znacie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14v nie zaszkodzi.

Czy na pewno? Bo po podłączeniu pod alternator przy napięciu 14v po chwili klosz był lekko ciepły od ledów.

Poradziłem sobie, podpiąłem pod D+ alternatora (+14v) i zastosowałem stabilizator napięcia (l78s12cv) i na wyjsciu jest +12v, smiga :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapodałeś ten stabilizator, to zapodałeś. Podejrzewam, że taki sam jest już w układzie elektroniki w Twoich światełkach. Idąc Twoim tokiem rozumowania , każde radio, czy inne urządzenie by się spaliło. Przecież w każdym samochodzie ładowanie masz ponad 14 V , a urządzenia są na 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do montażu ledów, pod co je najlepiej podpiąć tak żeby to w miare prosto zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...