Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A4 b6 1.8t quattro 150ps. Niestety bierze olej i to nie malo bo 1litr na okolo 1500km. Turbina cos bierze bo przewody mokre. Wyciekow nie ma. Auto nie kopci. Ktos moze pomoc?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja podniosę temat żeby już nowego nie pisać. Chodzi o "branie" oleju w 1.8t awt. Turbo praktycznie świeżo po wymianie. Olej Valvoline 5w40.W przewodach do ic sucho. Teraz problem dość dziwny. Samochód dymi na niebiesko jak rozgrzany, na biegu jałowym i do tego nachylony przodem w dół. w poziomie nic się nie dzieje. Nie sprawdzałem jak jest z pochyleniem do tyłu...W czasie jazdy też nic nie widać. Jak i gdzie może ten olej spływać, że trafia do komory spalania? Przy porannym odpalaniu nawet po dwóch dniach nie kopci.Na starej turbawce też tak było. Moc jest, równe obroty, itp.

Opublikowano

jak silnik jest rozgrzany i postoi z 5 minut to tez dymi na niebieską. czym to jest spowodowane?

Opublikowano

Z moich bardzo skromnych ogólnych obserwacji wynika, że jak kopci na zimnym to gumki, a jak na gorącym to pierścionki
W pierwszym przypadku olej znika nie aż tak szybko - trudniej się skapnąć, w drugim codziennie rano sprawdzasz bagnet :decayed: I już wiesz.. :cry:

Opublikowano

Witajcie,

Mam A4 b6 1.8T 120 KW (163KM) 2004r, przebieg około 193 tys km.

I pojawia się problem z olejem, tzn "znika" około 1l na 3 tys km w niewyjaśnionych okolicznościach.

Z zewnątrz nie widać żadnych wycieków, silnik i miska suche.

Co może mu dolegać? i jak to sprawdzić?

Opublikowano

Witajcie,

Mam A4 b6 1.8T 120 KW (163KM) 2004r, przebieg około 193 tys km.

I pojawia się problem z olejem, tzn "znika" około 1l na 3 tys km w niewyjaśnionych okolicznościach.

Z zewnątrz nie widać żadnych wycieków, silnik i miska suche.

Co może mu dolegać? i jak to sprawdzić?[/quote

Podczepiam sie do pytaniea, mam to samo przy przebiegu 165tys k

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam!

Odświeżę temat. U mnie ten sam problem. Po przejechaniu ok 3tys km dolewka 1l. Silnik AVJ przebieg 220tys km :/ Od czego zacząć? :(

Edytowane przez mani88

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Od oględzin komory silnika w poszukiwaniu "zaginionego" oleju. Jak jest suchutko wszędzie włącznie z dolnymi osłonami to pomóc może analiza spalin, mocno podwyższony poziom węglowodorów, oznacza, że silnik spala olej. Dobrze by było zrobić to na zimnym i gorącym silniku, kosztuje niewiele, a po ewentualnej naprawie można sprawdzić na ile się poprawiło.

Nie każdy wypatrzy niebieski odcień w spalinach, a tak masz czarno na białym.

Edytowane przez Pablo_s-c

Opublikowano

U mnie jak na rozgrzanym silniku kopcił na postoju utrbo było walnięte :)

Opublikowano

Silnik cały obejrzany.. kilkukrotnie, przez dwie osoby.

Sprawdzę spaliny.

Czy możliwe jest aby uciekający olej "przestał uciekać"?

Stale kontrolowałem poziom oleju, tak aby nie dopuścić do info na FISie.

I mniej więcej od momentu napisania posta olej przestał "znikać, cieszyć się? czy sprawdzić tym bardziej?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.