Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerowane felgi na lustro - prośba o porady


Ben3k

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Wpadły mi dzisiaj monoblocki polerowane. Chciałbym się dowiedziec jak o nie dbać - co ile polerować i czym, czym je myć oraz czy można je ok. raz na tydzień potraktować karcherem na myjni bezdotykowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy były polerowane ręcznie czy maszynowo, czy zostały pokryte lakierem lub powłoką.

Najbardziej wrażliwe są polerowane ręcznie i niczym niezabezpieczone. Można myć ważne aby nie stosować silnych środków o odczynach zasadowych lub kwasowych.

Co jakiś czas najlepiej przepolerować pastą do aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony moge polecić paste Autosol do metalu stosunek jakosc/cena,

teraz używam mothersa billet metal polish bardzo wydajna pasta

tylko mówimy tu o polerce bez lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zrobiłem wiele polerek i wytestowałem sporo past,i polecam Mothers Mag&Aluminium Polish. Jest bardzo wydajna a puszka 141gram kosztuje około 35zł. Pasty do metali są bardziej ścierne,za to ta jest dedykowana do aluminium i ma konsystencję masła :) Jeśli chcesz to podeślę kilka zdjęć jak wygląda aluminium po polerowaniu nią,tylko napisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowane maszynowo i pokryte (chyba raczej powłoką). Bardzo dobrze spisuje się zwykły płyn do okien, dobrze odtłuszcza. Natomiast jedyną pastę jaką mam to K2 do aluminium. Kosztowała 8zł i w tym przypadku tak samo działa jak i kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felg są zabezpieczone ( najlepiej bezbarwnym ) to można śmiało myć kercherem. Im częściej będą mate tym lepiej gdyż brud się nie zdąży wgryźć w felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...