Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ADP LZ3N] [REUP 12.07.16] CherryOEMProject


Pavetti

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety. Ja u siebie wymieniłem już praktycznie wszystko po za silnikiem i skrzynią, jak już myślałem że wymieniłem wszystko to zacząłem robić to co na początku, uroki 20 letnich samochodów :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ja u siebie wymieniłem już praktycznie wszystko po za silnikiem i skrzynią, jak już myślałem że wymieniłem wszystko to zacząłem robić to co na początku, uroki 20 letnich samochodów :kox:

Jutro będzie już nową szyba. Miało być na alu- co zrobić...

Załatwiłem też temat lusterek, bo oba zaczęła zżerać rdza. przy demontażu okazało się, że mam oba podgrzewane. Miało jeszcze być coś ekstra, ale obejdze się.

Wytapatane

No to tak, szyba czołowa zmieniona z oryginalnej z lekkim zielonkawym paskiem, na ciemniejszy pasek niebieski. Byłem sceptycznie nastawiony, ale jednak to był dobry wybór, szczególnie kiedy świeci słońce.

Wymieniłem też wkłady lusterek:

Było

AB66Qrh.jpg

Jest

r0h0ZIX.jpg

I doszło do jeszcze jednego zdarzenia, otóż... spotkałem bliźniaczkę mojej małej. Niby nic dziwnego powiecie, ale prawda jest taka, że w KG widziałem TYLKO jedną o takim samym kolorze jak moja i dość długo na nią polowałem, aż w końcu się udało :)

6BGVCBn.jpg

Edytowane przez Pavetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dostępu do takowego, dwa bez lakieru w kolor nadwozia bym nawet nie założył bo nie lubię niechlujstwa ;)

Wytapatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmiane lustra na duże jak poszukasz na necie albo na forum znajdziesz na pewno w kolorze. Ja wydębiłem na forum (może nie w kolorze) ale 35 pln to jak za darmo. A jeśli masz troche wolnego czasu to nawet sam polakierujesz, nie jest to nic strasznego :)

Edytowane przez klon58de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmiane lustra na duże jak poszukasz na necie albo na forum znajdziesz na pewno w kolorze. Ja wydębiłem na forum (może nie w kolorze) ale 35 pln to jak za darmo. A jeśli masz troche wolnego czasu to nawet sam polakierujesz, nie jest to nic strasznego :)

Wczoraj popatrzyłem na alledrogo i znalazłem niby z takim samym oznaczeniem lakieru, tylko, że na jednej aukcji był bardziej fiolet, na innej znowu bordo. Że też nie mogłem mieć jakiegoś popularnego koloru :) Nie powiem, bo zacząłem się rozglądać, więc kto wie, kto wie ;)

Po dość długiej przerwie nastał czas aby ponownie wziąć się za Wiśnię i szykować ją do przyszłego roku. Od jakiegoś czasu trapiło mnie jedno, mianowicie blenda tylnej szyby umieszczona przez kogoś, kim nie był poprzedni właściciel, ani nawet jeszcze wcześniejszy. Istnieją podejrzenia, że przyjechała tak zza zachodu.

Oko w oko z przeciwnikiem:

j58Pqmw.jpg

Nie myśląc zbyt wiele należało się zaopatrzyć w nożyki do tapet (komplet 5 szt. bardzo szybko nie wytrzymał presji i szlag je trafił ;) ) oraz zadbać o bhp lakieru:

KgoDNNo.jpg

Zapytacie dlaczego od razu podjąłem decyzję o nożach. Przede wszystkim dlatego, że ze środka nie wyglądało na to aby blenda była klejona na klej do szyb, ale też nie sądziłem jakie pobojowisko pozostawił po sobie "autor" tego gadżetu.

Cięcia były bardzo powolne i jak najbliższe samej blendy zwłaszcza w okolicach uszczelek z wiadomych względów, a maksyma jaka towarzyszyła podczas prac, to "tnij k**wa!":

DjOIAB2.jpg

Tutaj już widzimy jak "góra" jest podcięta, chociaż nie sądziłem, że geniusz tjunera sięgnie inżynierskiego tytułu:

d0gCMsO.jpg

tMMdx1q.jpg

Po przejechaniu wokół blendy nożykiem nie mogło spotkać nic innego jak... Dalsze stabilne trzymanie jej na szybie, początkowo dało się podważyć i już były praktycznie wszystkie kwiatki na widoku:

OSoe4hr.jpg

Ale to nic w porównaniu z tym:

jsQGOkB.jpg

Randomowe miejsca lepienia na silikon wszystkiego i wszędzie- recepta na sukces :hi: Blenda ogólnie musiała zostać podzielona na trzy części tak aby szyba, ani uszczelki nie ucierpiały. Swoją drogą to dobrze, ponieważ nie będzie już szpecić innego auta :decayed:

Po oszyszczeniu wszystkiego, odtłuszczenia i umyciu szyby wreszcie to jakoś wygląda jak powinno:

4f1SsKT.jpg

Słowem podsumowania: nigdy nie robiłem tego i nie życzę nikomu. Jeżeli nie ma się pewnej ręki, to bardzo łatwo schrzanić coś.

No to na chwilę obecną tyle. Następna grubsza akcja to pozbycie się nieszczęsnych lamp tylnych i zastanowienie się co się odwaliło z listwami progowymi w moim egzemplarzu. Po więcej zapraszam do tego tematu: Listwy progowe- prośba o pomoc "o co tu chodzi"?

Do następnego! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się ta blenda nawet podoba :kox: Kwestia gustu ale widzę że się grubo namęczyłeś żeby się jej pozbyć.

Zmieniaj lampy zmieniaj. Nawet lifty będą lepsze a nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenrir, miałeś chyba na myśli przedlifty ;) Przy zabawie blendą ponad 4h poszło.

A teraz czas na małe upy. Niby niewielkie, ale jednak ludzie muszą widzieć, że coś się dzieje w temacie :decayed:

Podświetlenie tablicy już niedomagało, więc wleciały ledy. Szczerze, to miała być ciepła biel, a wyszło jak zwykle- zagapiłem się, przyznaję i wziąłem zimną biel.

cD78wGO.jpg

Dekle, wpadły też robione na styl ori i zastąpiły te po lewej. Na pewno to była lepsza zmiana, a z racji, że po zimie mam plany aby zmienić szprychy, to nie fatygowałem się z ori.

9SQTtJw.jpg

Ale to i tak pikuś. Dzisiaj odwaliłem po robocie coś, na co wciąż mi brakowało czasu. Trzeba było wykonać polerkę od środka całej lampy. Ostatnio robiłem niby to, ale pozostawiłem kierunkowskazy matowe. Raz, że z pośpiechu, dwa, że nie rozbierałem wszystkiego na części pierwsze. Nie lubię niedociągnięć i wciąż mnie to drażniło kiedy patrzyłem na Wisienkę no i efekt jest dla mnie zadawalający:

jEiPtnG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o liftach, nie ma pomyłki. Ja u siebie mam ledy Dectane a lifty powiem Ci średnio mi leżą. Przedliftów nie zakładaj bo to żaden mod, lepiej nie będzie niż teraz.

A z ledami to dobrze wyszło bo zimna biel dużo lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten portfel aby wyrzucić ~800-900 zł na lampy. Używki jakieś liftowe chętnie bym złapał. Tak samo muszę dorwać listwy dolne drzwi.

Dzisiaj niedziela znowu pracowita :ph34r: Dopucowany drugi reflektor:

Przed

xvjlbga.jpg

Po

r5UcEoO.jpg

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800-900 to o jakich lampach mówisz? Ja będę miał chyba w weekend lifty na tył do sprzedania, nie więcej jak 130zł komplet wezmę. Majątek to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że ori aso lampy tył to Magneti Marelli lub Van Wezel po 274 sztuka nówka w pudełku Hella, to nie kapuje jak można wydać 900zl żeby było pudło VW. [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800-900 to o jakich lampach mówisz? Ja będę miał chyba w weekend lifty na tył do sprzedania, nie więcej jak 130zł komplet wezmę. Majątek to nie jest.

Daj znać jak będziesz je miał :naughty:

Dzisiaj została zamówiona gała poliftowa no czekam na ramki od Jarko :hi:

Dzisiaj doszła do mnie przesyłka, na którą czekałem z wypiekami. Niby niewiele, ale efekt końcowy jak i użytkowy na mega plus.

2g3yHEE.jpg

Widok od spodu :)

Yqftrxk.jpg

Po ściągnięciu starej "tjuningowej" gały całość wyglądała tak.

c41cC01.jpg

Czarne badziewie, z którym walczyłem pewien czas, bo wszystko po chwili lepiło się do siebie:

bcYAVjE.jpg

I nareszcie upragniony efekt końcowy :naughty:

D3knRdL.jpg

A na koniec jeszcze porównanie stara vs. nowa:

ysDFnqS.jpg

Następne co musi być zmienione to radio, bo kuje w oczy jak cholera. Walczymy też nadal z lampami tylnymi. @Fenrir nie śpij ;)

Edytowane przez Pavetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz,a cieszy :)Nie wiem czy dobrze widzę ale ten lewarek jest coś skrócony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz,a cieszy :)Nie wiem czy dobrze widzę ale ten lewarek jest coś skrócony?

Taki już był, sam nic w nim nie rezałem ;)

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Panowie, nie śpimy. Dzisiaj dotarła do mnie dość ważna paczka dla mnie:

d1GSFlv.jpg

:)

A dążymy do tego:

GFBEeV3.jpg

Pozostało jeszcze wymienić progi na drzwiach i lusterko prawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak osiagniesz to co na fotce to szacun :hi:

W tę stronę idziemy na pewno. Zobaczymy na ile fundusze pozwolą.

Małe upy:

- Na początek lampy, bo już mnie szlag trafiał na te tjuuuuningowe, które kiedyś ktoś założył i jeździły one za czasów szwagra, ojczyma i w końcu trafiły na mnie :grin:

U9j9yd1.jpg

- Zostały zmienione na...

V36cmpz.jpg

- A świeci to tak:

5VspZCE.jpg

- Przy okazji strzeliłem fotki całej Wisienki, ale przypomnijmy co było:

Kiedyś:

bXEgDiX.jpg

NV4j7dP.jpg

Dziś:

dMTXqMS.jpg

XftY102.jpg

- Na sam koniec wleciała ramka:

gkx9nVM.jpg

- A z tyłu urwałem śrubę i założę dopiero jutro :wink:

KvPsA3q.jpg

Słowem końcowym "co dalej?":

Idziemy cały czas w stronę modów OEM. Co pozostało, a chcę zmienić, to radio. Nie ma nic bardziej drażniącego moje oczy, jak czerwony kokpit i niebieski przycisk na panelu radia. Na wiosnę będziemy myśleli o nowych buciorkach i wielce prawdopodobne zejdziemy nieco w dół- nie za dużo, bo to auto ma spełniać rolę rodzinnego takżę. Również co mnie trapi to listwy drzwi i tym również trzeba się zająć. Na nowy rok wypadałoby zmienić rozrząd oraz ogarniać nadal sprawy zawieszenia i układu napędowego. Poluję na lusterko duże w kolorze nadwozia. Może wleci kierownica trójramienna, sam nie wiem. Nie chcę żadnego znaczka S-Line to jest pewne, ponieważ moim zdaniem szpeci cały efekt. Może gładka? Kto wie, kto wie... ;) No i najważniejsze kręcimy dalej ten film, niech historia tworzy się nadal ^_^

Ps. Listwy w kolorze nadwozia przyjdą do mnie prawdopodobnie we wtorek ;)

Edytowane przez Pavetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy w tylnych lampach mogłeś od razu przerzucić z tjunów i już byś miał elegancką szery szery lejdi z tyłu ;) one są na jakieś zatrzaski. Płaski śrubokręt zeby im pomóc i mają wyjść. No ale wyjęcie lampy to 4 nakrętki więc zrobisz to kiedyś miedzy obiadem a kolacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...