Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja z obcokrajowcem


Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Dziewczyna miała kolizje z TIRem na rondzie. Zahaczył ją naczepą. Pech chciał że to był ukrainiec. Była policja i został ukarany mandatem.

Zgłosiliśmy to do PZU, lecz oni nie dali rady wyegzekwowac odszkodowania i przekazali Warcie.

Po 3 tygodniach o dziwo dostalismy wycene na kwotę prawie 5000 zł. i za pare dni pieniądze były na koncie.

Moje pytanie do Was. Czy przez to że to obcokrajowiec dostaliśmy taką kwotę?

auycyx9v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zgłosiliśmy to do PZU, lecz oni nie dali rady wyegzekwowac odszkodowania i przekazali Warcie.
Po 3 tygodniach o dziwo dostalismy wycene na kwotę prawie 5000 zł. i za pare dni pieniądze były na koncie.
Domyślam się, że był rzeczoznawca z PZU i zrobił wycenę szkody. Sprawę likwidacji szkody przekazano Warcie, bo ten ubezpieczyciel jest tzw. korespondentem ubezpieczyciela zagranicznego (PZU także jest, ale ma inny rejon działania). Kwota 5 tyś, moim zdaniem i tak jest zaniżona. Na zdjęciu widać, że tylny błotnik i zderzak jest do wymiany (tak się to robi fachowo), a nie do naprawy. Najlepszym sposobem na podwyższenie odszkodowania, było by przesłanie fotek uszkodzeń do ASO, z prośbą o wyliczenie kosztu naprawy. Taką kalkulację można potem wysłać ubezpieczycielowi z żądaniem dopłaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten błotnik i tak był szpachlowany. Ja za 700 zł naprawiłem auto że śladu nie ma na aucie. Ja szczerze liczyłem na max 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...