Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Wyje w tylnym kole

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jakis czas temu zauwazylem dziwne wycie w tylnym kole (najlepiej slychac podczas szybkiej jazdy na biegu jałowym) - z poczatku myslalem ze to moje urojenia ale ostatnio potwierdzil to moj znajomy.

Przeszukalem forum i wszystko wskazuje na uszkodzone łożysko.

Nie znam sie kompletenie na tym i musze sie was doradzic:

1) ile z czyms takim mozna jezdzic i co sie stanie jesli to lozysko calkiem padnie podczas jazdy? (normalnie nie zadawalbym tego pytania ale za pare dni jade na swieta na drugi koniec Polski i nie wiem czy zdaze to naprawic)

2) czy wymiana jest skomplikowana

3) jakie najlepiej kupic łozysko

4) ktory warsztat w trojmiescie moze to fachowo zdiagnozowac i wymienic

Z gory dzieki za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Opublikowano

- łożysko,

- mogą się wałeczki posypać i koło będzie latać na wszystkie strony,

- najlepiej kupić ori ewentualnie SKF,

- do wymiany potrzebna jest prasa

Opublikowano

mcm00

Jesteś pewny że te łożyska w B6 sa wymienne? Czy nie jest to przypadkiem cała piasta do wymiany? Pytam bo w moim poprzednim aucie trzeba było wymieniać całą piastę.

Opublikowano

sprawdzę [br]Dopisany: 27 Październik 2008, 15:27_________________________________________________jeśli to nie QUATTRO to etka pokazuje 2 szt łożysk wałeczkowych

Opublikowano

etka pokazuje 2 szt łożysk wałeczkowych

Podasz ich numery, pls?

Opublikowano

w audi z tyłu trzeba wymienic całą piaste :)

u mnie tez wyje :P ale jakos nie mam czasu zeby sie za to zabrac

cena SKFa około 300 zł za sztuke :)

http://www.allegro.pl/item460216749_lozysko_kola_z_piasta_audi_a4_os_tylnia_00.html

wygląda to tak jak powyżej na tej aukcji ;P pozdro

PS ja juz jezdze z miesiąc :) ale jeszcze nie wyje az tak strasznie :P

Opublikowano

zewn 443 505 509

wewn 311 405 625 F

d339a46a3b064d6em.jpg

Opublikowano
  • Autor

kurcze co ja bym bez was zrobił :thankyou2:

dzięki wielkie i pozdrawiam !

Opublikowano

zewn 443 505 509

wewn 311 405 625 F

d339a46a3b064d6em.jpg

no ale ty mu pokazujesz do B5

w B6 jest inaczej ;)

Opublikowano

490f732c1cdcd416m.jpg

75ca3f55b5ac6c1em.jpg

Opublikowano

Na bank masz do wymiany piastę z łożyskiem. Słyszałem, że ktoś na ciepło wyciska stare łożysko i zakłada nowe ale moje zdanie jest takie, że to metoda strasznie zawodna i nie dająca pewności w tym przypadku. Co do samej wymiany piasty to żaden problem techniczny. Jedyne opory jakie napotkasz to będą podczas odkręcania śrub imbusowych. Można je zamienić później na zwykłe!!!. Okropność imbusu w tym przypadku polega na fakcie, iż zapieczone skutecznie uniemożliwia wykręcenie śrub. To taka mała, słodka zemsta inżynierów zespołu Audi :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zakupiełem tego SKFa na tylne koło. Zaraz jade wymieniac. Zobaczymy czy cos pomoże.

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 05 Listopad 2008, 13:27_________________________________________________wymieniłem ;)

problem znikł jak jakby ktoś ręką odjął :good:

Przy okazji dowiedzialem sie jak łatwo zdiagnozować w którym kole pada łozysko.

Podniesc samochod, rozpedzic kolo i przylozyc reke do wahacza - jesli da sie wyczuc drgania to znaczy ze to w tym kole. Jesli lozysko jest sprawne nie powinno byc zadnych drgań.

Pozdrawiam

Opublikowano

no to mnie tez to czeka :)

Opublikowano

Gregory ile zapłaciłeś za tą piastę. Ostatnio znajomy u siebie wymieniał i mówił mi że to rzadko pada i dosyć drogie jest.

Opublikowano
  • Autor

Gregory ile zapłaciłeś za tą piastę. Ostatnio znajomy u siebie wymieniał i mówił mi że to rzadko pada i dosyć drogie jest.

lozysko z piastą SKF (VKBA3606): 380zł w intercarsie

ale mozna znalezc taniej tylko trzeba miec czas na szukanie ;)

no chyba ze innej firmy - wtedy mozna zejsc do 50zł ;)

za wymiane wzieli 45zł - trwalo to okolo 0,5h

Przy okazji mam pytanko: nie wie ktos czyjej produkcji sa lozyska ori?

pozdrawiam

Opublikowano

nie chcę zgadywać ale jak rozrząd i osprzęt jest produkcji INA to i może ori łożyska są od nich. Na starym powinieneś mieć napisane.

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem co to jest za firma ale wygladaja na ori bo OOOO jest nadrukowane.

Zamieszczam fotki. Czy to mozliwe ze to wada fabryczna byla? Jak to sie moglo samo tak zbranzlowac :shocked:

b821dacb3618a30cm.jpg

abe193b2d67036ecm.jpg

f61281acbcf366a4m.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.