Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szarpie przy ostrym przyspieszeniu


kubaa_17

Rekomendowane odpowiedzi

Anubis jak rozwiazesz problem daj znac

 

Moze masz katalizator zapchany i dlatego dusi silnik

 

 

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potomnym na pewno się przyda. Dam znać. Podjąłem już kroki w tym kierunku, akurat mam rozwaloną plecionkę i jutro/środa będę działał. Od razu zobaczę jak wygląda turbina od strony ciepłej, może tam coś się ukaże, no i oczywiście będę widział katalizator w jakim jest stanie. Będzie to kolejna rzecz którą zweryfikuję, może i ona rozwiąże problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Annubis

Czy udało Ci się rozwiązać problem?? 

Mam taki sam... 

Jak czytam ten wątek od samego początku obiawy mam identyczne... Czy udało się komuś to rozwiązać?? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam dla potomnych.

Problem był przez dziurawe szklanki... Szklanki dziurawe na 2 i 4 cylindrze. Korzystając z okazji powymieniałem wiele dodatkowych rzeczy i teraz będzie spokój. 

Odwiedziłem kilka miejsc celem diagnostyki w tym dwa warsztaty które zajmują się diagnostyką, regeneracją wtrysków itd. 
Oczywiście jedna i ta sama diagnoza, wtryski do regeneracji. Już nic nie zostało mi do sprawdzenia, podmienienia więc jazda z wtryskami. Wyjąłem i zawiozłem na początek do sprawdzenia, ale w inne 3 miejsce. Wtryski minimalnie odbiegają od normy dawek jakie powinny mieć, Pan się pyta co dzieje się z autem, opowiedziałem od razu powiedział że to nie przez wtryski i nawet ich regeneracja co nie jest konieczne, nie pomoże. Oby więcej takich ludzi. Po tych informacjach zrzuciłem wałek i wyszło. 

Nie było żadnych objawów, jak dudnienie z filtra, spadek mocy był minimalny i odczuwalny przez to przerywanie przy przyśpieszaniu. 
Kiedyś jak już wymieniałem wałek w tym aucie zaraz po zakupie, tam nie było mowy o przerywaniu itd. było specyficzne dudnienie z filtra, którego nie było tym razem i nawet nie pomyślałbym o wałku, szklankach. 

Polecam zaczynać od zrzucenia dekla i niestety rozrządu, wałka, oglądanie szklanek z zamontowanym wałkiem nie ma sensu.

20230101_182455.jpg

20230101_182457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...