Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie powinno być ciśnienie w klimie? Bo coś za duże chyba mam.


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie , mam taki problem z klimatyzacją , najpierw zaczęło się od tego że słabo chodziła , więc dobiłem trochę gazu , niestety nic nie pomogło. Zauważyłem że cienka rurka na wysokości ściany grodziowej między silnikiem z akumulatorem zamarzła , zrobiła się biała. Kolega mi podpowiedział że jest w niej filterek i pewnie się zapchał trzeba spuścić gas i go wyczyścić po czym ponowne nabić klimę. Tak też poczyniłem , wszystko by się zdawało super ale bardzo popiskuje mi teraz pasek jak sprężarka chodzi mianowicie podłączyłem vcds i ba wyłączonym silniku mam ciśnienie w granicach 6bar po zapaleniu temp. na najniżej LO ciśnienie zaczyna wzrastać i przy około 17bar pasek tak strasznie piszczy że aż strach, przy 18bar sprężarka się wyłącza i spada ciśnienie do jakiś 10bar. Potem cykle się powtarzają.

Zastanawiam się bo napiołem pasek już na max i nie pomogło czy to wina paska czy mam za duże ciśnienie w klimie?


Zapomniałem napisać jakie błędy wyświetlił mi vcds w klimatroniku 01842 , 01274 i 00819 ten odpowiada za czujnik wysokiego ciśnienia ale trochę mi się nie chce wierzyć że jest uszkodzony bo pokazuje ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max ciśnienie sprężania to 29-30 bar ... problemu szukaj gdzie indziej ...

Wstaw opisy błędów

Po której stronie masz kompresor - po stronie pasażera czy kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest po stronie pasażera , dziś wymienię pasek i zobaczymy co będzie bo wczoraj było gorąco to prawie cały czas piszczał , wentylator działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...