Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania silnika na luzie - dwumas?


Nikaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Audi A4 B7 2005r 1.9 TDI z przebiegiem około 204 tys. Od kilku dni kiedy auto stoi z włączonym silnikiem słychać dziwny dźwięk, jakby silnik dostawał wibracji, trwa to kilka sekund, a potem przestaje i po kilku minutach znowu. Kiedy silnik hałasuje i wciskam sprzęgło, przestaje. Czy to są objawy zużytego dwumasu?

Mam w planach za kilka tygodni wymienić sprzęgło i dwumas (z uwagi na wysoki przebieg) jednak nie wiem czy powinnam się martwić i przyśpieszyć wymianę. Dodam, że oprócz tego żadnych objawów nie ma, nie zauważyłam jakiegoś drastycznego drgania sprzęgła czy szarpania przy ruszaniu.

Od razu mówię, że nie znam się zbytnio na mechanice więc proszę nie krzyczeć jeśli w opisie brakuje jakiś istotych informacji :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zbliża się jego koniec. A czy zdaża się że ślizga? Możesz dla spokoju sprawdzić poduchy silnika i mocowanie skrzyni. Dobrze byłoby potwierdzić ewentualną usterkę u dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa, tak dwumas. U mnie identyczne objawy. U mnie od dłuższego czasu szarpało przy szybkim starcie, zmianie biegów, a ost po wyłączeniu silnika i w łączeniu nie chciało mi auto odpalić (rozrusznik stanął) uruchomiłem na popych i się zaczęło.. trochę za późno dałem do naprawy i boję się żeby do skrzyni nie przeszło po dwumasie (w sprzęgle syf, smar massakra, ale drganie są odczuwalne również na obudowie skrzyni ;/ auto do mechanika i 2500zł lekko nie moje, ale co zrobić, za przyjemność się płaci..

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...