Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkody po gradobiciu - naprawa z AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest możliwe usunięcie szkód po gradobiciu z AC w dowolnym momencie? Jakieś dwa lata temu mi sie taka przygoda przytrafiła ale nie było warunków żeby sie tematem zająć. Warto w ogóle temat poruszać jesli chodzi o AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy że na zgłoszenie szkody z AC jest określony czas od zdarzenia, zaś z OC już tego nie ma. Zgłoszenie szkody z AC do 7dni. Jeśli się mylę proszę o poprawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na zgłoszenie szkody z AC jest określony czas od zdarzenia
Dokładnie tak. Przy szkodach z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki i jeśli czegoś tam nie dopełnisz,, to nie spełniłeś warunków umowy i ... Z pewnością klauzula o niezwłocznym powiadomieniu ubezpieczyciela o szkodzie jest zapisem standardowym, przy czym niezwłocznie należy rozumieć, jako natychmiast po stwierdzeniu powstania szkody (bywa też, że termin na zgłoszenie jest określony np. 1 dzień).

Jakieś dwa lata temu

Jak widać dość luzacko podchodzisz do tematu, bo o ile dobrze pamiętam, to ostatnie porządne gradobicie w Żorach było w czerwcu 2013r (kule gradu urywały nawet lusterka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej widzę kosztorysów tym bardziej widzę jakie to ch***stwa robią w towarzystwach :D

Kilka dni temu widziałem sprawę kiedy to na samochód pewnego jegomościa spadło drzewo. Jechał sobie normalnie drogą i bach! Pomijając to, że gałąź wbiła mu się przez przednią szybę prawie w niego to TU się kompletnie wypięło. Sprawa zgłoszona do jakiś tam dyrekcji dróg i innych za drogę odpowiedzialnych instytucji. I co mu napisali? Sorry nie uznajemy, tego dnia nawet w tv ostrzegali że będzie mocno wiało, więc szansa na taki wypadek to 70%. Wina kolesia, że wyjechał samochodem na drogę... Drzewo narobiło mega szkody i wszystko z własnej kieszeni, a jak coś to niech udowadnia że firma która zarządzała drogą zaniedbała obowiązki i to ich wina że drzewo spadło :thumbdown:

Byłem głupi biorąc pełne ac, teraz to tylko jakieś mini ac od kradzieży bo czego byś nie miał i tak zawsze będą się starali na potęgę wydymać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zgłoszenie szkody z AC jest określony czas od zdarzenia

Dokładnie tak. Przy szkodach z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki i jeśli czegoś tam nie dopełnisz,, to nie spełniłeś warunków umowy i ... Z pewnością klauzula o niezwłocznym powiadomieniu ubezpieczyciela o szkodzie jest zapisem standardowym, przy czym niezwłocznie należy rozumieć, jako natychmiast po stwierdzeniu powstania szkody (bywa też, że termin na zgłoszenie jest określony np. 1 dzień).

Jakieś dwa lata temu

Jak widać dość luzacko podchodzisz do tematu, bo o ile dobrze pamiętam, to ostatnie porządne gradobicie w Żorach było w czerwcu 2013r (kule gradu urywały nawet lusterka).

Nie wiem co ma luzactwo tutaj do rzeczy. Powodów takiego a nie innego "opóźnienia" nie znasz więc po co ten komentarz? Poza tym gradobicie nie złapało mnie w Polsce. Ostatecznie zawsze moge poczekać na kolejne gradobicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej widzę kosztorysów tym bardziej widzę jakie to ch***stwa robią w towarzystwach :D

Byłem głupi biorąc pełne ac, teraz to tylko jakieś mini ac od kradzieży bo czego byś nie miał i tak zawsze będą się starali na potęgę wydymać :facepalm:

Pewnie będą, ale zawierając ubezpieczenie dobrze jest poczytać, na jakich warunkach się ubezpiecza auto, bo AC nie są sobie równe i niekoniecznie cena odzwierciedla różnice.

Nie wiem co ma luzactwo tutaj do rzeczy. Powodów takiego a nie innego "opóźnienia" nie znasz więc po co ten komentarz? Poza tym gradobicie nie złapało mnie w Polsce. Ostatecznie zawsze moge poczekać na kolejne gradobicie.

Z tym ostatnim raczej bądź ostrożny. W końcu to byłoby oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, poczekać , ewentualnie zawsze możesz powiedzieć ze byłeś gdzieś na wyjeździe i tam cię to dopadlo, z tym ze pogoda musiałby wskazywać ze na danym obszarze zapowiadane były opady gradu....poza tym po ciuch anonimowo możesz zadzwonić do ubezpieczalni i dopytać, bo AC przecież masz zapłacone i wydaje mi sie ze nie powinno ich interesować co i kiedy....

Dopytać dzwoniąc zawsze możesz, przecież sie nie przedstawiasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...