Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zawór zwrotny w maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wymieniłem niedawno pompę ponieważ stara odmówiła posłuszeństwa. Problem z buczeniem ustąpił ale zastanowił mnie płyn w zbiorniku oleju, który po zapaleniu samochodu cały czas pracuje pod ciśnieniem, obojętne czy ruszam kierownicą czy nie widać jak płyn w zbiorniczku sobie krąży. Zaglądałem do innych audiczek i tam płyn stoi w miejscu ( no może widać na nim niewielki ruch podczas kręcenia kierą), czy winę za taki stan rzeczy może ponosić uszkodzony zawór zwrotny w maglownicy?

Przed wymiana pompy sytuacja w zbiorniczku wyglądała tak samo + tworzące się bańki i piana.

Opublikowano

też tak mam, wymienilem najpierw pompe i jest to samo zakupilem już przekładnie ale nie mam kiedy wymienić

Opublikowano

a jaki tam masz zawór zwrotny hm?

pierwszy raz słysze o czymś taki w maglu......

Opublikowano
  • Autor

a jaki tam masz zawór zwrotny hm?

pierwszy raz słysze o czymś taki w maglu......

Ten:

404a58af09d11562m.jpg

Opublikowano

to nie jest zawór tylko zwykły powrót do zbiorniczka

ktos sie rozpedził i tak to nazwał a jest to zwykła drązona sruba z otworem z boku

zawór jak sama nazwa mówi coś zamyka i otwiera

tam nic takiego nie ma

jedyny zawór jaki jest w tym układzie to zawór przelewowy

(bądz jak kto woli zawór cisnieniowy który ustala stałe ciśnienie w układzie)

ale on umiejscowiony jest w pompie

Opublikowano
  • Autor

to nie jest zawór tylko zwykły powrót do zbiorniczka

ktos sie rozpedził i tak to nazwał a jest to zwykła drązona sruba z otworem z boku

zawór jak sama nazwa mówi coś zamyka i otwiera

tam nic takiego nie ma

jedyny zawór jaki jest w tym układzie to zawór przelewowy

(bądz jak kto woli zawór cisnieniowy który ustala stałe ciśnienie w układzie)

ale on umiejscowiony jest w pompie

zamowilem ten wynalazek w aso - koszt 14zł, warto przetestowac czy cos to da.

Opublikowano

nic nie da zwykła sruba

6 to jest podobna rzecz ale prawdopodobnie ma jak zwykle inny gwint

zeby nie pomylić tłoczenia z powrotem

Opublikowano
  • Autor

nic nie da zwykła sruba

6 to jest podobna rzecz ale prawdopodobnie ma jak zwykle inny gwint

zeby nie pomylić tłoczenia z powrotem

zwykla sruba to nie jest bo wyglada tak:

823a62fdf78e4fa5m.jpg

f5fa73e7e509118dm.jpg

i przepuszcza tylko w jedna stronę( w środku jest kulka na sprężynie)

Wymieniłem to ustrojstwo i efekt jest taki, że płyn w zbiorniczku zapierdziela jeszcze bardziej.

No nic, trzeba szukać jakiegoś fachowca od wspomagania w kraku co to obejrzy :)

Opublikowano

taaaaa.....juz wiem co to jest :wallbash: :wallbash:

to faktycznie jest zawór zwrotny :notworthy: :notworthy: :notworthy: zwracam honor

śruba nr 8 i 6 ma taki sam gwint a tylko po to aby nie podłaczyć odwrotnie układu i

żeby go nie rozp.........o,

rozbierałem juz kilka magli ale nie widziałem tego ustroństwa :confused4: :confused4:

  • 9 lat później...
Opublikowano
W dniu 30.10.2008 o 06:24, themOn napisał:

Ten:

404a58af09d11562m.jpg

Panowie, odkopuje temat: Mam duże problemy wymianą tej śruby/zaworu jednokierunkowego.

Nie mam kluczy żeby się tam dostać od spodu samochodu,  to samo przez otwór w nadkolu, próbuję wkręcać palcami ale nie wychodzi.

Jakieś wskazówki ??

Opublikowano

Ty chcesz odkrecic ja czy dokrecic?

Opublikowano
27 minut temu, wesz82 napisał:

Ty chcesz odkrecic ja czy dokrecic?

"starą" odkręciłem płaską 19stką, a "nowej"  nie mogę wkręcić, nie wiem czy szukać specjalistycznych kluczy, czy zagryźć zęby i próbować wkręcić palcami.

Opublikowano

Zagryzaj zeby.

Ja kiedys meczylem sie w ciul z nia bo bralem od nadkola nie z dolu.

Opublikowano

dzisiaj kupiłem klucz kopytkowy 19mm i poszło w 15 min.

bez takiego klucza nawet nie ma się co zabierać za robotę, a tak idzie od spodu bez najmniejszego problemu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.