Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba klima na postoju


bart3kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto A4 B6 2004r BEX. Jestem po drugiej już wymienie sprężarki. Oryginalna była zatarta jak kupiłem auto więc włożyłem nówke, wymieniłem osuszacz, zawór i układ został wypłukany ale po dwóch tyg nowa też się zatarła. Teraz wymieniłem wszystko co możliwe razem z chłodnicą, z tym, że sprężarka oryginał używka. Po tej wymianie klima chodzi dobrze ale tylko podczas jazdy. Na postoju nie dmucha tak jak powinna, leci lekko chłodne powietrze a rurki są lekko zimne. Podczas jazdy rurki oszronione i chłodzi wzorowo. Czy tak powinno być ? Wydaje mi się, że na postoju też powinna chłodzić tak jak podczas jazdy żeby np. schłodzić auto na parkingu czy coś ... Gdzie ewentualnie szukać przyczyny ? Na vagu nie ma błędów.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to klimiarz? Może to wina chłodnicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chłodnicy ? Wtedy chyba i podczas jazdy musiało by być coś nie tak ? Nówka sztuka z NRF. Klimiarz powiedział, że te typy tak mają bo sprężarka bez sprzęgła i chłodzi w zależności od obrotów silnika w co wierzyć mi się nie chce bo według mnie na również na postoju auto powinno się schłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ci Ci mechanik naopowiadał ale powiem tylko tyle że u mnie klima na postoju daje mocno , tak samo jak i podczas jazdy. Co mechanik na to powie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień mam podjechać żeby spuścić czynnik i zobaczyć czy nie ma znowu opiłków na zaworku więc powiem że nie jest tak jak być powinno. Tylko gdzie szukać przyczyny ? Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o klapy to dzialaja dobrze, żadnych błędów nie ma, nastawy byly robione na poprzedniej sprezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz dostepu do vaga ale postaram się zrobić. Tak, dlawik zmieniony. Wszystko nowe, przewody wyplukane, jedynie sprezarka uzywana.

Jak sprawić czy wentylator pracuje na 2 biegu i kiedy powinien sie on zalaczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator po załączeniu klimy odrazu ma startować jak jest gorąco to pełen full ma dawać wiadome nie ma od strzała ale po chwili ma zapitalać .. kręci odrazu ?


Jeszcze proponuję zamienić klimatronik z jakimś forumowiczem tak od sztuki i upewnisz sie czy ci twój nie świruje pawiana :D


Do 10 sek musi się załączyć zazwyczaj jest to w przeciągu 5sek w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak załącza się od razu z klimatyzacją, nie wiem czy chodzi na pełnych obrotach. Co do nastaw klap to dopiero w poniedziałek będę mógł zrobić ale wątpie, że to one bo nie było żadnego błędu a jak silnik jest na obrotach to chłodzi dobrze. Spróbuję jeszcze w poniedziałek włożyć elektrozawór z nowej zatartej sprężarki bo ten używany nie wiem w jakim jest stanie. Jeśli był by nie sprawny to może powodować takie objawy jak słaba klima na postoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej przyczyna jest zapewne banalna heh jeszcze możesz sprawdzić silniczek mrozenia ten zielony jak się zachowuje gdyż on jeszcze może mieć coś do tego nie otwiera tak jak należy

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...