Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gorący przedni zacisk od strony pasażera [b5 1.8 T Q]


leito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie jakiś czas temu zauwazylem większe zużycie tarczy od strony pasażera. Po zakończeniu jazdy zacisk był dużo cieplejszy niż od strony kierowcy. Rok temu były wymieniane klocki i tarcze prowadnice wyczyszczone i przesmarowane. Ostatnio rozebralem hamulce ciężko było wyjąć jarzmo z zacisku. Kupiłem prowadnice z gumkami prowadzącymi na obie strony. Po wymianie zacisk lekko poruszał się w jarzmie. Klocki nie klinuja się w prowadnicach jarzma. Tłoczki po obu stronach wciskają się z podobną siłą za pomocą przyrządu. Hamulce działają równo nie ściąga samochodu podczas jazdy. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


iężko było wyjąć jarzmo z zacisku

chyba na odwrót chciałeś napisać ?

a co z płynem ? bo może już zgnuśniał i stąd ta nierównomierność

albo jeździsz na krawędzi i często się ESP załącza - hamując pojedynczo jedno koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz jakiś syf w przewodzie który cześciowo zmiejsza prześwit przepływu płynu w przewodzie i tłoczek podczas pracy nie wraca tak jak powinien.

Na jakimś zestawie hebli tak miałem i też na prawym.

Moze też być coś z przewodem zagnieciony lub coś w tym rodzaju popatrz ewentualnie wymień elastyczny a z metalowego zlej troche plynu lub wymień caly tylko nie dopuść do zapowietrzenia pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze odwrotnie napisałem. Płynu nie wymieniałem. Po podłączeniu Vaga miałem błędy odnośnie dwóch czujników ABS, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Ja nie mam ESP, jest jedynie EDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...