Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niedzialajacy tempomat


JANEKpasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ubolewam nad niedzialajacym tempomatem w mojej jolce ...

bylem u znajomego podpial vag-a i wywnioskowal ze czujnik polozenia sprzegla ..

czujnik zostal wymieniony ale dalej tempomat nie dzialal powiedzial ze byc moze trzeba go zaadoptowac a on tego nie zrobi bo na komputerze wgl nie odczywalo mu tempomatu wiec pojechalem do mechanika podpial swoj komputer kazal naciskac wszystkie pedala i stwierdzil ze nie ma obwodu zamknietego w pedale sprzegla i zyczy mi powodzenia zeby to znalezc ... co moge zrobic by jakims cudem go zrobic ?? mial ktos taki problem ?? dodam ze na kompie pokazuje wlaczony/wylaczony tempomat tylko nie ma zadnej reakcji

Edytowane przez JANEKpasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wczesniej ;p podobno dzialal ale nie za mojej kadencji bo posiadam to auto od 5 miesiecy ;) cala instalacja tempomatu jest ale tego nieszczesnego sprzegla nie odczytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wczesniej ;p

Hheheheh dokładnie wcześniej :D czujnik nowy czy uźywany ? widzi prędkość na vagu ? robiłeś testy ? może masz gdzies kabel trafiony ....

Czy aby tak było postępowane ?

cytuje z innego forum z tym samym przypadkiem :

Odpalamy VAG-a

Wchodzimy w

[01 engine] - silnik ... czekamy na odczyt wszystkich wartości...

Wbieramy [08 Means Block] - wartości mierzone,

wybierz kanał 006 [GO]

W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000)

Po wciśnięciu pedału sprzęgła oraz hamulca zera powinny zamienić się w jedynki (naciskając samo sprzęgło zmienia się pierwsze zero, naciskając hamulec dwa ostatnie zera) ; czyli naciskając równocześnie sprzęgło i hamulec wyświetlona wartość to 111

W przypadku gdy wartości się nie zmienią, jest "walnięty" czujnik położenia sprzęgła lub hamulca.

...ot i cała diagnoza ...

U mnie po wejściu w kanał 006 w okienku zamiast trzech zer (000) miałem jedynkę i trzy zera (100)

Najciekawsze jest to (jak pisałem wcześniej), że normalne vagowanie nie wykazało żadnych błędów ...

U mnie jak się okazało, był "strzelony" czujnik położenia pedału sprzęgła F36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak bylo postepowane bo nie podgladalem az tak szczegolowo co mechanik robi ale z tego co zauwalylem jak naciskalem poszczegolne pedaly to jakies wartosci na jego ekranie sie zmienialy a przy naciskanu sprzegla nic ... Tak czujnik byl nowy identyko jaki byl ... mechanik mi z gory powiedzial ze jest obwod nie zamkniety zeby szukac... moze mial ktos podobny problem zeby pokierowac mnie troche gdzie najbardziej prawdopodobne moze byc przerwanie tego obwodu


laguna jaki program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam czy auto mialo program czyli podniesiona moc :)

Kodowanie sprawdzone ? od tego bym zaczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, przez soft może nie działać tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 i wcześniej siedział w nim silnik 2.5 więc i pewnie automat. Również nie działa mi tempomat i sprawdzając to wszystko i czym piszecie okazuje się ze mam czujnik sprzęgła ale nie ma przewodu do podłączenia.  ktoś wie gdzie mam to szukać ? Może trzeba to dołożyć . Gdzie on dokładnie idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...