Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dudnienie i inne objawy padającego dwumasa


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pare dziwnych objawów związanych prawdopodobnie z padającym dwumasem w 1.9 TDI AVF:

1. Dudnienie. Jest to słyszalne na postoju i przy ruszaniu. Gdy zapalam rano zimne auto i obroty spadną to słychać "du du du" nasilające się przy wciśnięciu sprzęgła do połowy. Po przejechaniu pare km na ciepłym silniku jest trochę cichsze.

Dźwięk ten słychać najbardziej z boku auta po oddaleniu się pare metrów. W środku też jest wyraźnie słyszalny.

(Uprzedzając pytania o wałek rozrządu. Był zmieniany wraz ze szklankami. Korekcje jak w nowym silniku nie przekraczają 0,30.)

2. Wibracje. Dudnieniu towarzyszą lekkie wibracje. Nie jest to telepanie budą, ale czuć bardziej drgania silnika.

Niekiedy wibracje są większe a niekiedy mniejsze.

3. Szarpanie przy ruszaniu. Ten objaw występuje bardzo rzadko, ale czasami się zdarza tak że chce ruszyć delikatnie bez gazu i czuje szarpanie autem. Pare razy mi zgasł silnik przez to.

4. Drgania przy 2000 obr. podczas jazdy. Przy tych obrotach lubi mi trzeszczeć tapicerka.

5. Stukanie przy gaszeniu. Niekiedy stuka a niekiedy nie. Nie jest to głośne.

6. "Świszczenie" przy ruszaniu bez gazu. Ostatnio takie coś się pojawiło. Nie wiem dokładnie jak to nazwać :)

Teraz pytanie do was. Czy wszystkie opisane przeze mnie objawy dotyczą dwumasa?

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to będziesz musiał szykować się na wymianę dwu masy, ja tez wymieniałem jakiś miesiąc temu, a teraz czerpie przyjemność z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz wieksze drgania na postoju. Musze szykować kase. Wpadnie dwumas ze sprzeglem od BRD bo w planach jest program :)

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...