Skocz do zawartości

mateusz233

Pasjonat
  • Postów

    186
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mateusz233

  1. Czy kupował ktoś może błotniki galwanizowane z Polcaru? Mają numery 133402-J i 133401-J Niestety BLIC z końcówką Q jest od jakiegoś czasu niedostępny.
  2. Podpinam się pod pytanie kolegi wyżej. Czy ktoś podejmował się wymiany parownika? Mam kilka pytań.
  3. Gdyby ktoś się zastanawiał to u mnie tak to wygląda w A4 B6 Avant 1.9 TDI FWD: - Eibach Pro Kit nr zestawu E10-15-003-08-22; - amortyzatory Sachs pod zawieszenie sportowe 1BE przód 558 297, tył 312 784; - odboje przód 79 mm tył 103 mm - nowe gumy tylnych sprężyn górne i dolne - wszystkie tuleje skręcone na opuszczonym aucie Wysokość zawieszenia na 225/40R18 przód 63,5 cm, tył 63,5 cm.
  4. Mam identyczne zawieszenie i tą samą wysokość. Zrobiłem już trochę km i nie zauważyłem problemu. Kąt pochylenia przodu mam chyba -1.5. Ile zrobiłeś na tym kilometrów?
  5. To samo co do b6. Ja mam te sachsy 1BE i są super
  6. Jak kto uważa. To i to podejdzie, co nie zmienia faktu, że nie są takie same. ETKA nie kłamie .
  7. Sachs nie robi odbojów pod 1BE/1BV i dlatego nie masz na stronie. Przy B12 Pro Kit to odbój 1BA 94 mm masz już na wstępie ściśnięty. Poniżej zrzut z ETKI
  8. To źle szukałeś. Odboje 1BA 94 mm, odboje 1BE/1BV 85 mm, odboje od B5 (do obniżeń) 77 mm.
  9. mateusz233

    Znaczenie ET Felgi

    Będą bardzo schowane. Dobre będą te z ET35. No i tak jak wyżej - pierścienie centrujące potrzebne bo B8 ma 66.6 mm piaste. Dodatkowo może być konieczne dokupienie śrub na stożek bo tak z reguły mają nieoryginalne felgi.
  10. Przy 1BA zarówno tylne jak i przednie odboje są dłuższe. Jeżeli ich nie wymienisz to auto będzue bardziej komfortowe ale będzie się więcej przechylać w zakrętach. Także wymieniasz sprężyny, amortyzatory i odboje + luzowanie wszystkich tulei i geometria przód i tył.
  11. Wtedy opcja "zmień żonę" będzie już koniecznością .
  12. Klocek pod pedał gazu, zamontować podłokietnik i okleić na kolor jaki się żonie podoba .
  13. 180 ml to ilość oleju który wchodzi na cały układ. Razem z czynnikiem odzyskuje się średnio 5-25 g oleju i dodaje tyle samo albo trochę więcej nowego. Reszta oleju zostaje w sprężarce, przewodach, skraplaczu, filtrze.
  14. Tył daj 103,5 mm Meyle. A przód to właśnie pytałem wyżej W A4 odbój z przodu normalnie cały czas pracuje w zakrętach i na nierównościach dlatego ma spory wpływ na pracę zawieszenia i prowadzenie samochodu.
  15. A gdzie te Sachsy kupię? Nigdzie takich nie ma. Są tylko 85 mm. Mam teraz odboje Meyle 77 mm na 1BE i są dość twarde, super się prowadzi ale do obniżenia musiałbym je ucinać żeby nie było taczki. Sprawdzałem też odboje Sasic 77mm i były za miękkie i autem bujało w zakręcie jak na statku.
  16. Jakie odboje zakładacie do Eibachów na przód? Lepiej dać 77 mm czy 85 mm? Jakiej firmy będą dobre?
  17. Dzięki za odpowiedzi. Więc chyba wybiorę jednak HCK. Zobaczymy jak się będzie sprawować.
  18. Czytałem . Z JEM to nie ma problemu bo ma identyczne przełożenia jak moja. Tylko właśnie zastanawiam się nad dłuższą HCK.
  19. Stoję przed wyborem skrzyni do mojego 1.9 TDI AVF FWD po programie 170 KM. Obecnie jest skrzynia HCF która już zaczyna szumieć. W grę wchodzą dwie skrzynie: JEM (to samo co obecna HCF) oraz dłuższa HCK od 2.0 TDI 170KM. Pytanie którą lepiej wybrać? Dłuższa HCK na pewno lepsza na trasy, ale z drugiej strony w trasę jeżdżę rzadko, a nie wiem czy większe przełożenie główne nie pogorszy osiągów auta poniżej setki. Co myślicie? Robił ktoś taką przekładkę? Jakie wrażenia?
  20. Raczej do dołu trzeba odkręcać. Są dwie uszczelki które warto byłoby dać nowe. Do tego conajmniej litr oleju. Płyn chłodzący możesz złapać i wlać z powrotem jak nie jest stary.
  21. Kąt pochylenia koła z przodu wg wydruku, który dostałem z geometrii komputerowej powinien wynosić od -0,4 do -1,2 stopnia A teraz moje pomiary: Przy zawieszeniu 1BA (wysokość 68 cm) kąt pochylenia koła wynosi -0,8 stopnia czyli idealnie Przy zawieszeniu 1BE/1BV (wysokość 66 cm) kąt pochylenia koła wynosi -1,2 stopnia czyli max dopuszczalne Przy sprężynach obniżających (wysokość 64 cm) kąt pochylenia koła wynosi -1,6 stopnia czyli już przekroczone. Za duży kąt = zużywanie opon od wewnętrznej.
  22. Najłatwiej chyba ręcznie zamknąć i przytrzymać klapę gaszącą.
  23. radeek9 jeśli jest wytarty na jednej krzywce to bedzie dudniło. U mnie było to samo. Wytarta jedna krzywka i jak zmieniłem kąt synchro to dudniło bardziej. Jesli jest wytarte wiecej krzywek to nie dudni ale bardziej buczy silnik. Moja rada - wymień wałek na ori używany w idealnym stanie i będzie ok. Dekiel możesz ściagnąć sam bez obaw, żeby obadać sprawę.
  24. Pompowtryski na pewno nie są temu winne. Mogą być wytarte gniazda szklanek, ale jeśli wczesniej było dobrze to głowica będzie raczej dobra. radeek9 w jakim stanie masz ten wałek? Fazki są na każdej krzywce?
  25. To chrobotanie jest w każdym 1.9 w A4. W jednym słychać bardziej w innym mniej. Dlatego szkoda Waszych pieniędzy na regenerację dobrej turbiny. W silnikach 130 KM na wężu wychodzącym z turbo oryginalnie jest specjalny tłumik szmerów, ale jak widać nie eliminuje on w 100% tego dźwięku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...