Treść opublikowana przez mateusz233
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Dudnienie może być głośniejsze lub cichsze przy różnym kącie sychronizacji. U mnie tak właśnie było że na 0.0 dudnił bardziej niż na + 2.8. Była wytarta jedna krzywka. Po wymianie wałka, szklanek i ustawieniu synchro na 0 nic nie dudni, silnik chodzi jak nowy.
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Witam. U mnie wpadł komplet Sachsów pod 1BE + odboje 1BE + sprężyny Eibach Pro Kit. Moje kategorie wagowe to 1075kg/1075kg silnik 1.9 TDI Avant fwd. Założyłem zestaw pod benzynę E10-15-003-07-22 z kategoriami 1090kg/1135kg. Usiadło po równo przód 63,7 cm tył 64 cm. Wbrew powszechnym opiniom stwierdzam, że przód jest trochę twardy. Na płytkich nierównościach jest ok, ale na poprzecznych garbach czuć że skok amortyzatora jest za krótki i jest blisko do odboju. Zastanawiam się czy nie założyć na przód sprężyn do diesla pod 1165kg. Z tego co czytam powinno podnieść się ok 1 cm w górę. Czy to pomoże w wybieraniu nierówności? Co myślicie?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Śruby do pompowtryskiwaczy kupi w IC po ok 11 zł/szt. Innych nie trzeba wymieniać. Wg mnie szkoda przepłacać 3 razy tyle za simieringi z aso. Zawsze zakładałem Erling lub Corteco i nigdy drugi raz nie musiałem wymieniać.
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
Witam. Czy są jakieś dedykowane zestawy FMIC razem z kolanami/przejściami do B6 1.9 TDI? Jakie wymiary FMICa będą dobre żeby obyło się bez rzeźby i kombinacji. Ma wystarczyć na ok 200 KM. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie naprowadził i podał jakieś linki do sprawdzonych intercoolerów lub opisów montażu bo dopiero wchodzę w temat Tutaj jest jeden zestaw ale nie ma o nim za wiele informacji. http://fmic.pl/audi-zestawy-dedykowane/46088-bmw-e46-diesel.html Testował ktoś?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jakim momentem dokrecacie śruby trzymające pompowtryski? Wg informacji serwisowych powinno być 12Nm + 270 stopni, jednak z tego co czytałem przy takim momencie może się wyrwać gwint z głowicy lub ukręcić śruba.
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
Czym różnią się hamulce tylne 245 i 255? Tylko tarcza i jarzmo? Zaciski, klocki, osłony są te same?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Tak. Normalnie nie ma dudnienia tylko jednostajnie buczy.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Ja już dwa razy robiłem płukanie tunapem i niewiele to dało. Czy da rade wyciągnąć wentylator żeby dojść dyszą od drugiej strony? Próbowałem go zdemontować ale nie chce wyjść bo przeszkadza wygłuszenie podłogi.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Da sie znaleźć dobry wałek. Może być z każdego 1.9 bez dpf. Np w BXE lubiał dół siadać wiec można szukać od takiego wałek lub całą głowicę z wałkiem.
-
wałek od skody BXE do audi A4 B7 kod silnika BKE
Wg mnie to nie jest oryginalny wałek. Niektóre mają czarne boki a inne nie, ale każdy ma fazki.
-
wałek od skody BXE do audi A4 B7 kod silnika BKE
Będzie dobry. Są trzy rodzaje wałków: - standardowy - do silników z DPF (ścięte krzywki pompowtrysków). - do SDI
-
Poszarpywanie z górki uderzenia głuche przy ruszaniu, zrywanie
Takie objawy występują przy kończącym swój żywot kole dwumasowym. Ale konkretnie ciężko powiedzieć. Stuka przy gaszeniu?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Przeczytaj choć pare stron tego tematu to dowiesz się, że zamienniki żeliwne nie zdają egzaminu. Najlepiej ori używany szukać.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Koledzy doradźcie bo już nie wiem co wybrać. Chce kupić jakies kompletne zawieszenie obniżające springi + amortyzatory. Rozważam: Eibach Pro Kit -30 + Koni STR.T Vogtland KIT -40 AP KIT -40/30 Eibach Pro Kit -30 + jakies standardowe amortyzatory do zawieszenia sportowego KYB lub Monroe Co wybrać? Która opcja najlepsza?
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
Aktualnie mam 288/245. Czy jak zmienię sam przód na 312 to tył nie będzie za słabo hamował?
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Z moich obserwacji wynika że takie rzeczy jak telepanie silnikiem i drgania podczas jazdy z nie są związane z poduszkami (chyba że są już konkretnie rozwalone). Objawem wysłużonych lub wylanych poduszek są drgania głównie na postoju, mrowienie na fotelu, kierownicy itp.
-
Znaczenie ET Felgi
Dobre będą to są ori od B7
-
Mateuszowe A4 B6 - dążenie do ideału - felgi 18" R8
- 1 cal za małe - niemożliwe było dokupienie do nich dekielków - znudził mi się ich wygląd W poprzednie A3 władowałem też sporo kasy żeby wyglądało i jeździło jak nowe. Powiedziałem sobie że do następnego już nie dokładam, ale no nie da się. Nie potrafię jeździć autem i nie otwierać maski, aż nie zacznie coś kapać pod autem albo silnik nie zapali . Ogólnie nie rozumiem osób które kupują gwint za 3 tys a widać z daleka że rdza wychodzi spod drzwi. Do zrobienia został mi jeszcze magiel bo lekko stuka na dziurach i wymiana hamulców z przodu. Trochę żałuję że kupiłem diesla bo to jednak nie ten dźwięk co benzyna, ale rekompensuje mi to spalanie 6.6 l/100 km bez względu czy cisnę czy jadę spokojnie . Wcześniej robiłem ponad 20 tys rocznie, a teraz auto praktycznie stoi cały czas. Kiedyś kupie sobie coś mniejszego bardziej sportowego Audi TT, S3 lub BMW Z4....
-
Mateuszowe A4 B6 - dążenie do ideału - felgi 18" R8
Jeśli chodzi o nazwę tematu to bardziej chodziło mi o doprowadzenie auta do idealnego stanu technicznego (a przynajmniej gdzieś w pobliżu ), a nie o włożenie w auto całego możliwego wyposażenia jakie było dostępne. Felgi kwestia gustu. Mi się podobają. Jakbym miał na nie 1 tys zł więcej to mógłbym wybierać we wzorach, ale brałem to co było w dobrej cenie. Kiepsko siadły bo auto mega koza i ginie w nadkolu
-
[B6 AWX/AVF] Drgania w przedziale 1800-2000 obrotów
Witam. U mnie też występuje problem podwyższonych wibracji przechodzących przez budę przy 1900-2000 obr. Drgania występują tylko przy wciśnięciu pedału gazu. Wygląda jakby silnik się dławił przy tych obrotach. Trochę mnie to denerwuje bo silnik pracuje idealnie. Mam nowe wszystkie poduszki silnika i skrzyni, nowe sprzęgło z dwumasem od BRD, nowy wałek rozrządu. Synchro ustawione na 0. Egr zaślepiony. Korekcje pompowtryskiwaczy są chyba ok. Jeden ma chyba ok 1.0 mg a reszta poniżej. Gdzie mam teraz szukać? Może katalizator przypchany albo coś z pompowtryskami?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Który zestaw sprężyn Eibach Pro Kit wybrać do A4 B6 Avant 1.9 TDI FWD naciski 1075 kg/ 1075 kg. E10-15-003-08-22 (1165 kg / 1135 kg) dedykowany do 1.8 T, 2.0 TFSI, 2.4, 3.0, 3.2 FSI, 1.9 TDI czy E10-15-003-07-22 (1090 kg / 1135 kg) dedykowany do 1.6, 1.8 T, 2.0, 2.0 FSI Nie chciałbym żeby przód był wyżej niż tył Amortyzatory będą 1BE lub 1BV.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Według mnie kupowanie używanych poduszek mija się z celem jeśli ktoś chce zminimalizować drgania przenoszone na karoserię. Moje poduszki były wizualnie w idealnym stanie, a jednak po wymianie drgania ustały. Warto wymienić także poduszkę skrzyni.
-
Mateuszowe A4 B6 - dążenie do ideału - felgi 18" R8
Po 1.5 roku przerwy pierwsza strona zaktualizowana ze zdjęciami, opisem modów i napraw
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Mam jedno pytanie. Jak wy to robicie, że wkładacie 9J et29 i jest ok :-) Ja mam 8,5J et42 i sie przejmuje że troche za szeroko z przodu ;-).
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Wałki DPF mają taki ścięty kawałek na krzywce od pompowtryskiwacza. Da się rozróżnić bez problemu.