Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant + szyberdach + stał pod góre + deszcz = woda w aucie


delph34i

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód był zaparkowany pod sporą górke, przyszła spora ulewa.

Po ulewie podczas jazdy kapło mi kilka kropel wody z lampki w podsufitce, wiec sprawdziłem odpływy w szyberdachu i znalazłem tylko dwa z przedniej jego cześci i były drożne. Do tego dzisiaj zaczął mi BOSE z tyłu głośniki przerywać. Wiec patrze do niego w bagażnik a tam widać krople wody i na wtyczce już jest śniedź. W kole zapasowym też troche wody. Podsufitka jest lekko wilgotna po prawej stronie i cały tylny prawy słupek wiec woda tamtedy sie dostała. Wychodzi, że z szyberdachu musiało sie nalać. Nie widze żeby były jakieś odpływy z szyberdachu w tylnej jego częśći, więc skoro ich nie ma to znowu jak zostawie samochód zaparkowany na pochyłgym to mi się wody naleje. Mam racje panowie? Nie ma z tylnej części szyberdachu kanałów odpływowych? Czym zapsikać wtyczke w wzmaczniaczu BOSE, zeby mi styki nie poodpadały. Pewnie zaraz go trafi szlag od tego. :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do połączeń to kontakt w sprayu raczej. ale akcji z wodą nie ogarniam, kiedyś w fiacie miałem problem z przeciekaniem, ale to przez starą uszczelkę w szyberdachu przez którą sączyła się woda.

ps. weź jakiś pochłaniacz wilgoci do auta włóż, to też sporo pomaga.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być odpływy z przodu jak i tyłu. Sprawdzałeś dokładnie ?

Jak w francuzie miałem odpływy z przodu i tyłu, w B5 mam z przodu i tyłu to Ty w B6 byś nie miał..?

Sprawdź raz jeszcze dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na schemacie szyberdachu są odpływy z tyłu. Tylko bez demontażu nie dojde do nich od strony szyberdachu, a nie chce zrzucać podsufitki bo moge jej potem nie założyć albo uszkodzić.

Gdzie są wyjścia tych rurek, to spróbuje tam zapodać sprężone powietrze bo w słupku drzwi nie widze żadnej dziury.

Mały Update:; otworzyłem szyberdach stanałem samochodem pod górke i nalałem troche wody w rynienkez jednej i drugiej strony, efekt taki, że woda pojawiła się na słupku tylnych drzwi i na słupku bagażnika po obu stronach,

przypuszczam, że musiały wyskoczyć te rurki od rynienek szyberdachu

Edytowane przez delph34i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź sprawdź ich drożność nie wiadomo co się w nich znajduje a najlepiej wyjąć podsufitkę jeżeli będziesz obchodził się delikatnie nie ma prawa się uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsufitka zrzucona, lewa rurka zatkana

prawa się rozkleiła na łączeniu plastikowej końcówki z gumowym wężem

spróbuje lewą przedmuchać kompresorem albo drucikiem przetkać a prawą muszę

Znalazłem DIY jak sprawdzić drożność odpływów bez rozbierania

Edytowane przez delph34i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na sam początek nie wlewaj wody bo nie wiadomo jak z przednimi sytuacja się miewa .. Sprężone powietrze na początek bym sugerował.

Edytowane przez Musafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...