Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Automat ,pytanie o dwumas


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,może się wygłupię pytaniem ale cóż..... czy w A4 z automatem występuje dwumas? pytam bo mech nie wiedział czy jest, pojechałem z problem wibracji silnika/karoseri? najgorzej jest przy prędkości ok 110km.po przejechaniu ok 700km wysiadłem cały rozdygotany przez te drgania ,poduchy po silnikiem wymieniłem,automat zmienia b.ładnie biegi, nic nie szarpie ,auto ciagnie dobrze choć mam juz 340tys.km,spalanie w normie,żadnych wyciekówna, natomiast przy prędkości ok 126-130km. wszystko wraca do normy,drgania zanikają i jedzie się dobrze, na VAGu żadnych błędów,mech wziął na podnośnik i nic... nie znalazł niby wszytko OK ale wibracje są i właśnie wspomniał coś o dwumasie że nie wie czy w automacie jest.Jedno co jest ,to jeden wtryskiwacz daje słabiej,moźe to to? ale coś nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy auto drży tylko przy tej prędkości bez wzgledu na prace silnika - czy drgania uzaleznione są od prędkości biegu i obrotów silnika???

spróbuj przy tej prędkości jechać na innym biegu tak żeby silnik i skrzynia pracowały na innych obrotach

i jeśli nic się nie zmieni to drgań musisz szukać w zawieszeniu - sprawdż wszystkie koła tarcze łożyska

kolega miał podobny problem w Focusie - wymienił wszystkie koła z felgami + tarcze

drgania ustały.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto drzy właściwie,przy obrotach silnika ,napisałem ze jadąc 110km/h drzy ale to jest zwiazane z obrotami bardziej silnika. Byłem u goscia co robi skrzynie biegów ,oczywiście ze to skrzynia wg jego opini i już chciał rozbierać ale ja nie jetsem przekonany do tej wersji.Teraz inny gostek poradził mi odkręcić całą rure wydechową i zobaczyć co sie będzie działo ,sugeruje że może plecionka jest przypchana ,choć wygląda bdb.Koła łozyska felgi już przerobione jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to dwumas u Ciebie nie występuje jest tylko tarcza zabierakowa. Jeżeli wiesz, że jeden z wtrysków daje słabsze ciśnienie to bym najpierw wyregulował wtryski aby je wykluczyć na 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o dwumasie, wtryski w poniedziałek zrobię,ale aleeeee pojechałem do tłumikarzy popatrzyli posłuchali i stwierdzili że cały układ wydechowy wraz z plecionką jest OK !! natomiast jeden z nich koniecznie chciał żebym go przewiózł a on chętnie posłucha tych dzwięków po jezdzie powiedział mi że wg.niego trzeba wymienić filtr powietrza przy silniku mimo że ostatnia wymiana filtra była ok 15tys.km w niemczech na niemiecki filtr powietrza ,ale mimo to kazał wymienić filter i rurę która doprowadza powietrze do filtra (składa sie ona z 2 części) uszczelnić na połączeniach.Filtr wymieniłem na filtrona a połączenia uszczelniłem taśmą izolacyjną.I co? jak ręką odjął !!!! cisza !!! nawet przy 4,5tys obr.cisza w porównaniu z tym co było oczywiście ,nie to auto i kucyków jakby mu przybyło.Szczerze mówiąc nigdy bym chyba nie wpadł że może być taka przyczyna,"tłumikarz" powiedział mi że jest sporo gości z 1,9 TDI którzy po wymianie filtra powietrza walą do nich na naprawę rur wydechowych a tu przyczyna jest inna. :) Zakład naprawy i wymiany tłumików mieści się w Gdańsku przy ul. Zaglowej ,przy wymianie tłumików zawsze dostajesz pisemną gwarancję na 2 lata !!! Polecam ten zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...