Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Położenie korka spustowego, odpowietrzanie układu, oraz wybór odpowiedniego płynu


Gość ziXen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponownie w słoneczny niedzielny leniwy dzień.

Dla was pewnie to pytanie wywoła salwy śmiechu, ale dla mnie kompletnego laika to cenne informacje.

Otóż pytanie czy korek spustowy chłodnicy to ten pod prawą kratką zderzaka? (kolor czerwony),

Czy układ sam się odpowietrzy przy wymianie?

Oraz jaki płyn chłodniczy mam kupić? Chodzi mi o kolor, i najlepiej w sumie markę.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten korek ale jeśli chcesz wymienić cały płyn musiałbyś chyba odkręcić termostat żeby zeszło też z małego obiegu. Co do odpowietrzania układu to ogólnie powinien sam sie odpowietrzyć ale lepiej zdjąć mu troche wąż który idzie do nagrzewnicy na jednym z nich jest taka mała dziurka i właśnie go trzeba troche zsunąć. Płyn chłodniczy to polecam tylko G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem sobie płyn chłodniczy to odpiąłem po prostu wąż położony najniżej idący do chłodnicy. Zeszło mi 5,5 litra około(w zbiorniczku miałem poniżej minimum). Zostawiłem naczynie i poszedłem na 20 minut by się wylało. Potem spiąłem zalałem, wlazło 5litrów.(wlane trochę ponad max)

Co do odpowietrzania po wymianie jedziesz autem z 15 km, i potem kontrolujesz stan płynu. Dolewasz do maxa. Układ się sam odpowietrza. Co do płynu ja np polecam kupić koncentrat i rozrobić z wodą destylowaną. Firma? Bardzo dobry jest Febi, różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jak zdejmie wąż z chłodnicy to jeszcze mu zostanie to co w małym obiegu. Uszczelke pod termostatem lepiej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba zwykły oring powiedz w sklepie ze chcesz uszczelke pod obudowe termostatu i napewno Ci dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...