Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczny dźwięk - skrzynia


duszek19907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na początek opiszę sytuację w której problem się pojawił. Podczas jazdy na autostradzie puściłem gaz i auto hamowało biegiem, w pewnej chwili usłyszałem ze coś uderzyło mocno o podwozie. Od tamtej pory podczas wrzucania biegu wstecznego i ruszania następuje metaliczny dźwięk jakby coś przeskakiwało i czuje jak drążek zmiany biegów sie odchyla, podczas jazdy do przodu stukot nie występuje i drążek sie nie odchyla. Jakie sa wasze opinie co do usterki? Gdzieś wyczytałem ze moze to moze być urwana śruba od lapy wkrecana do skrzyni. Z gory dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na kanał i sprawdź łapę skrzyni bo może faktycznie puściła jedna śruba. Nie czekaj bo możesz zgubić skrzynię. ( żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a myślałem ze dojadę do domu (600km) ale podejrzewam ze mogą być poważniejsze skutki jak tego odrazu nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć 1 bieg i próbuj energicznie nie do końca puszczając sprzęgło ruszać do przodu,później wsteczny i do tyłu ,jeśli będziesz słyszł stuknięcie to znaczy że poducha skrzyni się urwała,ja tak jeździłem ze 2 tygodnie, nic nie powinno się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przodu nic nie słychać, jedynie do tylu jeśli energicznie to słychać stukot. Przy powolnym ruszaniu nie stuka. Dzięki za info, ze spokojna głową wrócę do domu :)

Auto chwile temu naprawione, śroba w poduszce pod skrzynia biegów odkręciła sie i wypadła, sugestia była trafna, dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...