Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy opony mam nie za szerokie ?


ognik84

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy jeździłem na oponach zimowych (oryginalne 16'') było w porządku,lecz gdy założyłem 17''z oponkami 225/45 zaczął "ślizgać" :confused4:pasek na pompie od wspomagania.Ciekawostką jest ze wymieniłem ten pasek miesiąc wcześniej.czy musze kupić krótszy pasek. spotkałem się z opinią że mam za szerokie oponki jak na a4 co wydaje mi się totalnym blefem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ktoś Tobie głupot naopowiadał - większość z nas jeździ na takich oponach, inni na szerszych i nic takiego nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 225/45 17 :)

czy 18 czy tam 19 :P nie robi róznicy :P

wymien pasek i będzie po problemie :P

tyle że 18" to village niesamowity - no nie Piotrek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz, nie pasek. Ale jeżeli zaczął się ślizgać, to lepiej wymienić razem z napinaczem, mógł się od tego uszkodzić. Pasek to śmieszny koszt, a jak spadnie to problem wielki (hol lub laweta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi ze mam za waskie:/ 215/4/17 ale im szersza to wiecej pali i jak to pogodzic;/

A do czego to ? Ja mam u siebie 215/45/R17 i jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kalkulator rozmiarów opon, 215/45 jest sporo za małe. Do B5 polecam 205/50, jeżeli chcecie mieć 17'' i nie za szeroką oponę. Tylko trzeba uważać z szerokością felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w kalkulatorze i wskazuje przekłamanie na poziomie 1,4% także aż tak źle nie jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie jest źle, ale opony powinny być raczej nieco większe, niż mniejsze (zwiększają spalanie na rzeczywiste 100km). Do tego pomniejszony profil obniża auto i zwiększa przestrzeńw nadkolu, co wymusza jeszcze większe obniżenie auta. Decyzja zawsze pozostaje właścicielowi auta, póki nie przekracza 3%, to jest ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat na takich przywiozłem z niemcowni. W najbliższym czasie zapowiada mi się wymiana tylnich także zastanawiam się czy nie przejść na 225/45/R17. Chodzą mi po głowie T1-R :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymieniłeś przecież ten pasek miesiąc wcześniej. Może to coś innego :mysli:

wymieniłem paseczek i normalnie igła :good: okazało sie ze pasek który mi sprzedali wcześniej był za długi teraz kupiłem o 7 mm krótrzy i jest ok. dzięki za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Ci sprzedawcy. Sami czasami nie wiedzą co sprzedają i czy pasuje do samochodu. Sam się o tym przekonałem, że jak nie pokażę palcem o którą część do samochodu mi chodzi to nie kupię odpowiedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...