Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przednich głośników, pomóżcie


Śliwson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi a4 b5 z 1999r. Sedan, Niestety fabryczne głośniki w przednich drzwiach zakończyły swój żywot i planuje wymienić je na zwykłe głośniki które będą zwyczajnie czysto grały.

Niestety jestem zielony w sprawach motoryzacji, stąd pytanie do was: czy te głośniki będą pasować do moich drzwi, żebym nie musiał kombinować jak je zamontować? http://allegro.pl/nowe-glosniki-cs5-audi-a4-b5-dystanse-jbl-przod-i5009902833.html
Dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że sprzedawca dodaje go głośników dystanse do Twojego miejsca na głośniki więc jeśli da dobre dystanse to będzie pasować. IMHO lepsze są z mdf - z uwagi na wygłuszenie, brak drgań itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Mam do wymiany głośniki z przodu, tyle że u mnie były 10cm Nokii. Zakupiłem już dwie sztuki JBL 13cm. Jest jakiś dystans, który pozwoli zamontować te 13 w miejsce 10? Oczywiście nowe głośniki mają 4 mocowania, a stare Nokii 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Mam do wymiany głośniki z przodu, tyle że u mnie były 10cm Nokii. Zakupiłem już dwie sztuki JBL 13cm. Jest jakiś dystans, który pozwoli zamontować te 13 w miejsce 10? Oczywiście nowe głośniki mają 4 mocowania, a stare Nokii 3.

Nie znam się zbytnio ale podejrzewam że niezbędne będą dystanse na 3 mocowania. Ja zamówię sobie te głośniczki i zacznę kombinować jak tylko mi przyjdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem sobie te które tutaj udostępniłem. Zobaczymy co wyjdzie gdy podejmę się montażu i jak będą się sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse masz w komplecie wiec 10min roboty jak masz przedlifta to to przejsciowki z aukcji są do d... bo inne wtyczki ale ogarniesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie mam, czyli mam rozumieć ze Beda pasować :)

Owe głośniki już zamontowane. Ori okazały się minimalnie mniejsze niż te 13 ale na szczęście nowe 13 udało się zamontować bez problemu. Temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś poprzednio ?? Nokie ? Napisz jak grają bo moje ostatnio zaczęły również charczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele się nie znam, ale z tego co widziałem firmę to był blaupunkt. Spełniają swoje zadanie, grają przyzwoicie jeśli ktoś jest zwyczajnym amatorem muzyki w aucie,za tą cenę jest dobrze choć trochę żałuję ze nie kupiłem czegoś w granicy 100-150zl z większym zakresem Hz. Bo te mają bodajże 50-8.000 a jest wiele 50-20.000 i teraz takie bym kupił. Patrz również na to, żeby sprzedawca dołączył Ci wkręty, bo ja musiałem kombinować swoje, bo nie zauważyłem ze na tej aukcji nie ma w zestawie

Edytowane przez Śliwson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres 50-8000Hz bo kupiłeś woofery i to jest dla nich normalny zakres pracy (wygasają pewnie gdzieś od ~2kHz)..

Okolice 20kHz łapiesz na pełnych zestawach z tweeterem lub na coax'ach (czyli woofer i przymocowany do niego, w osi, tweeter).

Na dobrą sprawę mało kto przy badaniu słuchu wyłapuje jeszcze 16kHz ;), najczęściej wymiękamy w okolicach 10-12kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...