Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o Analizę logów - spadek mocy przy 3,5 tys obrotów (tryb awaryjny)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Serdecznie :}, tak jak w temacie od niedawna meczy mnie spadek mocy przy obrotach około 3,5 tys. Silniczek jest od Passata 1.9 TDI 90/KM, kod silnika to AHH. Zrobiłem Logi proszę o opinie. Z tego co zauważyłem, ale mogę się mylić szaleje przepływomierz, czy może mieć to wpływ na takie zachowanie. Pozdrawiam

STATYSTYCZNE -

000 - http://vaglog.pl/log_229351.html

001 - http://vaglog.pl/log_229348.html

003 - http://vaglog.pl/log_229346.html

004 - http://vaglog.pl/log_229349.html

007 - http://vaglog.pl/log_229350.html

013 - http://vaglog.pl/log_229352.html

018 - http://vaglog.pl/log_229351.html

023 - http://vaglog.pl/log_229353.html

DYNAMICZNE -

000 - http://vaglog.pl/log_229339.html

001 - http://vaglog.pl/log_229340.html

003 - http://vaglog.pl/log_229341.html

004 - http://vaglog.pl/log_229342.html

008 - http://vaglog.pl/log_229344.html

010 - http://vaglog.pl/log_229345.html

011 - http://vaglog.pl/log_229343.html

BS -

000 - http://vaglog.pl/log_229335.html

003 - http://vaglog.pl/log_229336.html

004 - http://vaglog.pl/log_229338.html

011 - http://vaglog.pl/log_229337.html

Edytowane przez BEpower07

Opublikowano

Turbina przeładowuje i najwyraźniej jest notlauf, a przepływka to mierzy nawet za dużo, najprawdopodobnie zapiekła się zmienna geometria, ściąg wężyk przy gruszce turbosprężarki i zobacz czy sztanga opadnie, potem załuż i zobacz czy ją wciągnie spowrotem

Opublikowano
  • Autor

Sztange włączyłem przez vaga to chodziła jak na moje oko dosyć dobrze. Jeśli chodzi o przepływomierz to do wymiany ? Mam nadzieje że nie będę musiał wyciągać turbiny :) A może padł zawór n75?

Edytowane przez BEpower07

Opublikowano

Wyjmij turbo i wyczyśc usuń katalizator ze środka zostaw puszkę po czyszczeniu zloguj ponownie 3,8,10,11

Edytowane przez goldi

Opublikowano
  • Autor

Czy można coś jeszcze sprawdzić przed ta operacja? Bo nie ukrywam, ale trochę mnie to przeraża :)
Dodam ze po włączeniu się w tryb awaryjny wpada taki błąd:

1 Fault Found:
17958 - Charge Pressure: Control Deviation
P1550 - 35-00 - -

Halo halo :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BEpower07

Opublikowano

masz tu link to podobnego tematu z forum golfa, tam też występuje taki błąd jak u ciebie

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=459091

Opublikowano
  • Autor

Niestety, ale czeka mnie czyszczenie :) jak zrobię dam znać czy to było powodem :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Niestety, ale czeka mnie czyszczenie :) jak zrobię dam znać czy to było powodem :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Nawet jeżeli nie, to będziesz miał to z głowy i spokój na długo. Pamiętaj tylko o regularnym bucie :D

Opublikowano

Poruszaj ręcznie czy sztanga płynnie pracuje. Wszystkie objawy jednak nakazują wyczyścić turbo. Przepływka daje duże wskazania przez duże doładowanie. Na razie jej nie ruszaj.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Okej, dzięki za porady jak zrobię to napisze jak to wygląda. :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Potrzebowałbym numer uszczelek pod turbinę wszystkich, pod kolektor dolotowy. Z góry dzieki :)

będzie pasować ?

http://google.plczesc/zestaw-montazowy-turbosprezarki,vw,passat-3b2-1996-08-2001-12,1-9-tdi-90km,121-1568-5729-100391-0-10-703980.html


Witam, wyczyściłem turbinę, moczyła się w nawcie dwa dni, nie rozkręcałem jej, kolektor i EGR tak samo wszystko czyste, pojawił się problem ze samochód nie chce w ogolę jechać. Jak dam gazu dymi trochę na biało-szaro, wcześniej tak nie było :(

CO teraz sprawdzić ? Prosiłbym o jakiś schemat podłączenia zaworu n75 może źle coś podłączyłem ale wątpię. Komputer nic nie pokazuje. Pomocy!


Rozumiem że nikt nic w tym temacie nie wie? :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Poszedł zawór n75

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BEpower07

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.