Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana plecionki 1.9tdi


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka...

Coś mi popierduje wydech i słychać to jakby z odcinka w okolicy katalizatora.

W aucie mam jeszcze oryginalne połaczenie miedzy turbina a katem i zastanawiam sie czy tego nie wymienić.

Jakie połaczenie tam wejdzie? Chodzi mi o długość i średnice?

Zapewne do wymiany trzeba wyjąć odcinek wraz z katalizatorem czy letwo to wychodzi są jakieś problemy?

Słyszałem też że podobno dokładają też dodatkowe(2) połaczenie elastyczne za katalizatorem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem niedawno drugą plecionkę przed pierwszym tłumikiem i układ wydechowy się uspokoił, mój strasznie drgał i się telepał. Jeśli masz katalizator to przy tej okazji się go pozbądź. Co do złącza elastycznego to czym dłuższe tym lepiej, 55/100 powinno wejść optymalnie. Co do firmy to proponuję Bosala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ostatnio mi powiedział nie ma kata, nie ma przeglądu więc najbezpieczniej jest wytłuc kata i wspawać w niego rurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizatora nie chce ruszać, wszystko elegancko działa jak narazie wiec kata zostawie ....

Co do plecionki to muszę właśnie wymiecić tą zaraz za turbina ....

A powiedz mi Tobike czy tą 2 plecionke to wspawałeś czy zastosowałeś mocowanie na cybanty i czy układ od turbiny az do srodkowego tłumika jest jeden zespolony czy gdzies pod autem jest skrecany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą plecionkę wstawiłem na złączki skręcane bo chciałem mieć ją demontowalną. Za turbiną jest plecionka i kat, za katalizatorem jest flansza i do niej przykręcona rura która idzie do pierwszego tłumika. Ja zostawiłem u siebie pustą puszkę po kacie i przeglądy przechodzi wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie przechodzić bo nikt nie widzi że nie ma środka :D Pucha jest więc myślą, że kat w pełni :D

A do gruchy nie wsadzałeś żadnej rury by gazy nie "latały" po puszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...