Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BFB 1.8T] Problem z odpalaniem po jeżdzie na gazie.


Blade1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim Audi A4 1.8T 163KM 2004r. Auto po jeździe tylko na benzynie na drugi dzień odpala OK, natomiast po zgaszeniu slnika na gazie auto nie chce odpalić. Dodam, że po pół godzinnym postoju auto po ponownym odpaleniu kilkakrotnie gaśnie aż za którymś razem odpali. Czuć też telepanie sinika. Natomiast jeśli auto postoi przez noc to odpala od pierwszego kopa i przez pierwsze kilka sekund chodzi OK a potem wydaje dźwięk jakby nie chodziło na jednym cylindrze - ustaje po następnych kilkunastu sekundach. Świece wymienione. Błędów żadnych nie ma. Byłem u gazownika sprawdził listwę i stwierdził że nie przepuszcza. Sprawdzał też parownik i powiedział że też jest OK. Wymieniłem w między czasie listwę wtryskową od benzyny (kupiłem używkę żeby sprawdzić czy coś się zmieni) i nic. Prośba o pomoc. Cała instalacja jest na gwarancji bo ma dopiero półtora roku ale gazownik twierdzi że jest z nią wszystko OK. Może ktoś coś podpowie bo już nerwy tracę na moją ślicznotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wtrysk , albo reduktor. Jakoś nie wierzę temu gazownikowi. Sprawdź sam czy jak sejmie wąż zasilający listwę gazu i odpali sz na drugi dzień to jakie będą efekty ? Kolejna sprawa to sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jest on w gumowym trójniku pod kolektorem ssącym. Może on być winny za telepanie silnikiem i objaw palenia na 3 gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak ze trzy tygodnie wymieniałem ten zaworek. Obiawy były takie że nie mogłem odkręcić korka od oleju ale po wymianie zaworka korek mozna zdjac bez problemow a auto nadal nie pali tak jakbym chcial. Z reszta uwazam ze jesli chodziloby o ten zaworek to przy zgaszeniu na benzynie tez na drugi dzien by zle odpalalo a teraz po zgaszeniu na benzynie pali dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia coś puszcza i masz nieszczelność .Dlatego zalewa i jest za bogata mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...