Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku


lukasm11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem po dłuższej trasie ciągła prędkość miedzy 140 a 160 na odcinku 220 km zapala mi się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku a olej jest w górnym poziomie po zatrzymaniu po chwili postoju nie zapala się i znowu po dłuższej jeżdzie wraca problem na krótkich odcinkach tego nie ma dopiero zauważyłem to na długich dystansach i jeszcze falują obroty przy włączonej klimatyzacji obroty nie falują tak jagby pod większym obciążeniem silnika. Bardzo proszę o sugestie co może być i od czego zacząć co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jest prawidłowy to pewnie czujnik odmawia posłuszeństwa. Dobrze byłoby podpiąć kompa i zobaczyć jakie pojawią się błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jest prawidłowy to pewnie czujnik odmawia posłuszeństwa. Dobrze byłoby podpiąć kompa i zobaczyć jakie pojawią się błędy.

Raczej nie stawiam na czujnik bo to tylko po przejechaniu większej ilości kilometrów na autostradzie przy większych prędkościach i te falowanie obrotów na jednych z tematów jest że to może być odma zapowietrza się skrzynia korbowa i też może być smok pompy mocno zanieczyszczony. Ale na pewno czujnik pierwszy do sprawdzenia i podpięcie pod vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...