Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się kontrolka minimalnego poziomu oleju w silniku A4 b6 1.8t Avj


lukasm11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie już poruszałem ten temat wcześniej tego nie za uwarzyłem bo nie jeżdziłem na długich trasach kontrolka zapaliła mi się po przejechaniu 200 km na autostradzie średnia prędkość rzędu 140,160 a olej w górnej granicy po zatrzymaniu się i dłuższym postoju przękręcenie kluczyka i nic wszystko ok tylko żeby zobaczyć stan oleju muszę długo czekać i tu mnie to zastanawia czy nie spływa olej szybko czy kanały drożne dwa dni temu wymieniłem czujnik poziomu i podpiąłem pod vag zero błędów i w trasę ponad 100 km i dałem mu mocniej nawet do 200 i znowu zapaliła się jeden pan właśnie sugerował właśnie czujnik i tak też myślałem i nic. I więcej pomysłów nie mam z tego co widzę kolanko od filtra oleju i trójnik zaworka odpowietrzającego jest mokry poza tym silnik suchy olej nowy świece też i falowanie obrotami rzędu na vag pokazuje 720, 790 i to widać na obrotomierzu adaptacja przepustnicy i czyszczenie zrobione a najciekawsze to że przy włączonej klimatyzacji nie falują obroty tak jakby przy większym obciążeniu silnika a i zauważyłem pochylająć się nad silnikiem zapocenia wokół wtrysków dokładnie dwóch i zapach paliwa.Naj bardziej martwi mnie ten poziom oleju bo za tydz znowu trasa rzędu 600 km. Bardzo proszę o sugestie i co jeszcze sprawdzić, dodam jeszcze że olej ubywa na 4tyś dolałem około 200 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200ml to nie duzo jak na 4tys km. Niech mechanik zdejmie miche i luknie "smok" bo pewnie jest zapchany. Jak kupiles auto sciagales miche przy serwisie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200ml to nie duzo jak na 4tys km. Niech mechanik zdejmie miche i luknie "smok" bo pewnie jest zapchany. Jak kupiles auto sciagales miche przy serwisie oleju?

Właśnie nie a słyszałem że może to być to

Faktycznie temat rzeka tylko że to inny silnik o tym czytałem ale z silnikiem 1.8t nikt nie pisał o takim problemie od smoka po odmę kończąc na niewłaściwym oleju nic mi nie pozostaje tylko to sprawdzić

200ml to nie duzo jak na 4tys km. Niech mechanik zdejmie miche i luknie "smok" bo pewnie jest zapchany. Jak kupiles auto sciagales miche przy serwisie oleju?

Może ktoś się odezwie kto miał taki problem w 1.8t AVJ narazie to tylko czytałem o silniku 2.0 ALT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat rzeka tylko że to inny silnik o tym czytałem ale z silnikiem 1.8t nikt nie pisał o takim problemie od smoka po odmę kończąc na niewłaściwym oleju nic mi nie pozostaje tylko to sprawdzić

moze silnik inny ale poczytaj troche, naprowadzi Cie na problem

koles ma podobny problem w AJLu, gdy swieci sie kontrolka wystarczy ze otworzy i zamknie maske, blad znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat rzeka tylko że to inny silnik o tym czytałem ale z silnikiem 1.8t nikt nie pisał o takim problemie od smoka po odmę kończąc na niewłaściwym oleju nic mi nie pozostaje tylko to sprawdzić

moze silnik inny ale poczytaj troche, naprowadzi Cie na problem

koles ma podobny problem w AJLu, gdy swieci sie kontrolka wystarczy ze otworzy i zamknie maske, blad znika

Spoko czytałem u mnie nie ma tak z maską poczekam trochę olej zcieknie i nie ma błędu prawdo podobnie smok albo odma bo jeszcze te falowanie obrotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla swietego spokoju zdejmij miche i sprawdz

Wiem tak zrobię dla świętego spokoju i od razu tą odmę a może jeszcze jakaś sugestia co do obrotów bo czytałem że to też może być odma i zaworek odpowietrzający na pewno się poci trójnik zaworka i kolanko odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trik z maską masz na 100%

sensor oleju jaki założyłeś?

ja się borykałem z tym problemem przez dwa lata :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trik z maską masz na 100%

sensor oleju jaki założyłeś?

ja się borykałem z tym problemem przez dwa lata :hi:

topran

trik z maską masz na 100%

sensor oleju jaki założyłeś?

ja się borykałem z tym problemem przez dwa lata :hi:

I co sprawa rozwiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety toprany tak mają

u mnie topran działał prawidłowo przez rok,teraz jest tak,że poziom oleju jest ok. ale jak wyskoczy komunikat min. to tak jak u Ciebie chwilę poczekam na zgaszonym aucie i jest ok. ale jak to nie pomaga resetuje go otwarciem maski i w 80% pomaga a jak już to nie działa to dolewam wtedy 50-100ml oleju i mam spokój na dłużej

dopóki poziom nie spadnie troszkę

toprany mają wysoko ustawiony poziom,na miarce będzie połowa a komunikat już dawno będzie świecił

wymiana na ori za ok.380zł to wyleczy lub trzymanie poziomu oleju na 3-4mm poniżej max-a

jeszcze jak by była temp. oleju wyświetlana tak jak w innych autach a4b5 czy a6c5 to topran też ma swoje dziwne wskazania

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety toprany tak mają

u mnie topran działał prawidłowo przez rok,teraz jest tak,że poziom oleju jest ok. ale jak wyskoczy komunikat min. to tak jak u Ciebie chwilę poczekam na zgaszonym aucie i jest ok. ale jak to nie pomaga resetuje go otwarciem maski i w 80% pomaga a jak już to nie działa to dolewam wtedy 50-100ml oleju i mam spokój na dłużej

dopóki poziom nie spadnie troszkę

toprany mają wysoko ustawiony poziom,na miarce będzie połowa a komunikat już dawno będzie świecił

wymiana na ori za ok.380zł to wyleczy lub trzymanie poziomu oleju na 3-4mm poniżej max-a

jeszcze jak by była temp. oleju wyświetlana tak jak w innych autach a4b5 czy a6c5 to topran też ma swoje dziwne wskazania

Ok dzięki mogłem od razu kupić orginał moja strata teraz będę trzymał olej na max i zobaczymy za tydz trasa 600 km a jak nie to orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy temat został rozwiązany? też mam 1.8t AVJ  kontrolka podczas jazdy się czasem zapali 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...