Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Guzy na oponach


shin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio musiałem zawrócić z trasy bo zaczęło coś mi bardzo walić w aucie - zarówno przy skręcaniu jak i prostej jeździe.

Podjechałem do stacji diagnostycznej żeby gościu zerknął od spodu i zrobił ścieżkę diagnostyczną. Powiedział, że na wahaczach mam drobne luzy (m.in. na bananach i górny, nie wiem jak się nazywa). Niestety patrzyliśmy tylko przód. Powiedział też że prawa przednia opona ma walniętą siatkę.

Dzisiaj chciałem ją przerzucić na tył. W razie gdyby pękła to lepiej na tyle niż na przodzie. Niestety podczas wymiany spostrzegłem, że wszystkie opony od wewnętrznej strony mają guzki na całym obwodzie koła. Jedne większe, drugie mniejsze i rozmieszczone w miarę regularnie (równe odstępy). Na oko ich nie widać ale pod ręką czuć. Gdy oponę turlałem po asfalcie to nie kręciła się równo tylko bujała się na jedną stronę. 90% bieżnika jest równa, pozostałe 10% przy wewnętrznej krawędzi opony ma pełno małych guzów. Nie wiem czy to ważne ale dodam, że opony to Goodyear Excellence 205/55/R16 94V.

Ma ktoś pomysły co to może być? Wszystkie wahacze do wymiany?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym te opony od razu wyrzucił i przy okazji zrobił zawieszenie, żeby nowych nie zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie co? Wahacze? Amortyzatory? Zastanawiam się nad wymianą końcówek na wahaczach. Nie mam na chwile obecną kasy na opony i kompleksowe zawieszenie więc kombinuję żeby było dobrze ale w rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o oponach. Jazda na nich to niebezpieczeństwo, ale Twoja sprawa. Zawieszenie sprawdź na jakiejś stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę na nich. Auto póki co cały czas stoi. Oczywiście, że będę je wymieniał. Niestety nie mam innego kompletu letnich więc zastanawiam się nad wrzuceniem zimówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wysokie temperatury na zimówki, ale szkoda teraz kupować letnie na końcówkę sezonu, więc to raczej dobre wyjście.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem guzów były pęknięte kordy w oponach. Podobno Goodyear'y są bardzo podatne na dziury (a zwłaszcza na ich krawędzie) w wyniku czego pękają kordy i opona się ząbkuje.

Co do zimówek to chodziło mi o ich wrzucenie dopóki nie kupię letnich, a które już kupiłem. Na wiosnę i tak musiałbym kupić a na koniec sezonu są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podobno Goodyear'y są bardzo podatne na dziury

To prawda. Poprzedniej zimy dwa Ultra Gripy mi poszły przez pęknięcie zbrojenia opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...