Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemnianie szyb


MateuszS-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam sline sedan czarna a4 b8 i mam dylemat czy przyciemnić szyby i jezeli tak to jak ciemna folia i czy tylko tył czy przednie szyby delikatnie tez przyciemnić,moze ktoś mi doradzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi.

Widziałem kilka czarnych a4 z max ciemnymi szybami z tyłu i wyglądało to naprawdę fajnie.

Ja osobiście również mam max czarne z tyłu ale mój kolor lakieru to ciemny szary.

Jeśli chodzi o przód to zapewne wiesz ze kończy się to utratą dowodu jak trafisz na upierdliwego i nie przekupnego policjanta.

Ja u siebie miałem minimalnie przyciemniony przód, nie pamiętam teraz wartości folii ale podczas kontroli mimo wszystko przekroczyłem dopuszczalny próg i trzeba było się targować, ale wracając do tematu wygląda to naprawdę bardzo estetycznie szczególnie z połączeniem ciemniejszych szyb z tyłu. Bardzo ładnie się to prezentuje szczególnie w słoneczne dni.

Jeśli chodzi o funkcjonalność na pewno lepiej się jeździło w momencie kiedy było ostre słońce ale niestety podczas jazdy wieczorami i nocą trochę przeszkadzało mi patrzenie w lusterka boczne. Ostatecznie po którejś kontroli z rzędu przez ten sam radiowóz byłem zmuszony do ściągnięcia folii z przednich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy tylko od Ciebie! :)

Jeżeli masz fotochrom i będziesz chciał, by działał to przyciemnisz tylko delikatnie - z tego co pamiętam to do 30%, bo powyżej nie będzie reagował na światło jadącego pojazdu za Tobą.

Ja mam fotochrom i mega przyciemnione szyby z tyłu, ale odnośnie fotochromu to mi nie przeszkadza, że nie spełnia swojej funkcji, bo moja czarnulka prezentuje się za to pięknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam przyciemnione, ale na ile to Ci nie powiem. Tak już kupiłem. Jak dla mnie to super! :)

rw7uf88b.jpg

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super wyglada pewnie tym najjaśniejszym z przodu jest obklejone,a kontrole miałeś juz jakąś?

Mam jeszcze pytanie bo na Allegro sa 2 rodzaje emblematu S-line na grill (wciskane i na śrubki) i nie wiem który zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem stłuczkę , wina innego, przyjechały psiaki i popatrzył , zapytał czy przód przyciemniony bo opuszczone szyby były. Powiedziałem ze tak , ze wożę drogi sprzęt , to tylko powiedział żebym sobie okna zamknął bo pada

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin::grin::grin:


Jak na razie nie! :)

Przód wydaje mi się jest na ok. 50-60%.

Przegląd na opuszczonych szybach i jest OK! :grin:

A emblemat na wcisk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam problem ze do niemiec bede jeździł co jakis czas i sie zastanawiam czy minimalnie przód przyciemnić czy tylko tył na maxa,bo tam jak sie doczepia to nie ma przebacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli masz fotochrom i będziesz chciał, by działał to przyciemnisz tylko delikatnie - z tego co pamiętam to do 30%, bo powyżej nie będzie reagował na światło jadącego pojazdu za Tobą.

wcale nie jest tak jak piszesz, ja mam przyciemniony cały tył folia 60%+to co jest fabrycznie czyli ok 30% i u mnie działa fotochrom normalnie i uważam, że jaśniejszą folią nie ma sensu przyciemniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnieniłem dzisiaj jednak tylko sam tył na maxa a na fotochromie mi nie zależy

Edytowane przez MateuszS-line
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiello

Czyli przepuszcza Tobie światło na tyle, że fotochrom reaguje ( masz dość jasną ). Natomiast u mnie jest na tyle ciemno, że nie ma żadnej reakcji. Nawet w dzień nie ujrzysz białej kartki:-)

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiello

Czyli przepuszcza Tobie światło na tyle, że fotochrom reaguje ( masz dość jasną ). Natomiast u mnie jest na tyle ciemno, że nie ma żadnej reakcji. Nawet w dzień nie ujrzysz białej kartki:-)

aż tak bardzo jasnej foli nie mam ale fakt faktem białą kartkę zobaczę za szybą :decayed: mam przyciemnione szyby folia 3 z 4 stopniowej skali i napewno jaśniejszymi nie ma sensu przyciemniać a ciemniejszą to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem AUDI i bardzo mi odpowiada!

Fakt jest taki, że na jasnej foli to nie będzie tego uroku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przyciemniał na początku Października i nadal nie wiem jak zrobić by wizualnie wyglądało fajnie - kolor to jasno szary LZ7G. Tył na pewno jakiś ciemny odcień natomiast by ładnie się to komponowało przód również chce przyciemnić tylko nie wiem jak to będzie wyglądało jak przód będzie jaśniejszy na tyle by było zgodnie z przepisami. Mam nadzieje że gość od oklejania się zna i coś sensownego pomoże dobrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam problem ze do niemiec bede jeździł co jakis czas i sie zastanawiam czy minimalnie przód przyciemnić czy tylko tył na maxa,bo tam jak sie doczepia to nie ma przebacz :)

Jezdzilem do Niemiec czy to na poldunie (Monachium) czy to polnoc (Bremen) spedzajac tam kilka tygodni czy msc i nigdy nie mialem problemu z przyciemnionymi szybami . Przod o ile dobrze pamietam mam 50% Tył 90%. Nie raz policja jechala obok czy cos i nie zatrzymywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...