Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowa przeplywka - tryb awaryjny


scania1213

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tak jak w temacie, auto na starej przeplywce zaczęło łapać tryby awaryjne więc kupiłem nową, z Boscha z nr. Jaki powinien siedzieć w tym silniku.

Ale niestety to nic nie dało, zawsze gdy jadę do szkoły i wjeżdżam na trasę, łapie tryb awaryjny.

Czym on jest wg spowodowany?

Nieszczelności w ic i wszystkie węże idące od niego do turbo wykluczam, bo nie dawno zmieniałem ic na nowe i wszystkie węże sprawdzałem.auto, nie ma takiego kopyta jak powinno mieć.

Jakie logi zrobić?

Jakie mogą być jeszcze powody lapania trybu awaryjnego i jak sprawdzić czy turbo do czyszczenia?

Edytowane przez scania1213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko to może być przyczyną, jest jeszcze n75, kolega na forum ostatnio pisał ze miał uszkodzony potencjometr pedału gazu, czujnik doładowania turbiny także mógł sie rozsypać, poszukasz na forum jakie ktoś miał objawy i znajdziesz co potrzebujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy ten potencjometr pedału gazu jeśli byłby wadliwy, cały czas przesyłał by błędne dane do komputera?

Przed chwilą wróciłem ze szkoły i auto miało kopyto którego dawno nie miało, z racji tego pogonilem go przez całą trasę 25 km na każdym biegu. Stawiam na zacinajace się łopatki w turbo, ew. N75. Turbo będę próbować wyczyścić sam, w końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz. Może ma ktoś jakiś w miarę dobrze opisany poradnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jeździsz jak dziadek do kościoła to łopatki. powinny byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tutorial: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=373199

Ale na sam początek sprawdź wszystkie wężyki od podciśnienia, załatw na podmianę N75 albo zamień miejscami z N18.

Odpal gablote następnie zdejmuj i zakładaj wężyk z gruszki tym samym obserwując czy sztanga płynnie się porusza na ok. 20mm

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...