Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos z silnika


Rotiv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poniżej zamieszczam film opisujący mój problem. Dodam, że 4 dni temu wymieniony został rozrząd + pompa wody i wszystko było w porządku aż do dziś. Czy źródłem dźwięku może być uszkodzone łożysko którejś z rolek? Napinacz sie nie rusza, nie pali się kontrolka od ładowania więc chyba sprzęgiełko alternatora jest ok? Jeśli ktoś ma jakieś sugestie bardzo prosiłbym o pomoc.

Edytowane przez Rotiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie ma zadnego linku do filmu

Wystapil problem. Za chwilke bedzie link.

ale tu nie ma zadnego linku do filmu

Wystapil problem. Za chwilke bedzie link.

Film dodany

Dodam, ze dzis rano na zimnym silniku nic nie slychac. Pracuje tak jak powinien. Dopiero po rozgrzaniu dzwiek wraca :/. Jutro mam trase 300km i nie wiem czy moge smialo jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody jest nowa. Wisko kreci sie cichutko. Pasek smiga ladnie, nie ma zadnych drgan. Po wylaczeniu silnika wirnik alternatora kreci sie okolo 1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis oparlem sie przypadkowo o oslone rozrzadu i halas znikl. Zauwazylem ze wylamany jest plastkikowy zatrzask. Nie bylo widac wczesniej zeby miala jakiekolwiek luzy podczas pracy silnika. Postaram sie to ogarnac aby trzymala jak nalezy i dam znac czy to bylo przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ewidetnie tlucze. moimz daniem kat synchro do sprawdzenia

Toszto VP a nie PD :) jak dla mnie to własnie wibruje osłona :) Mi podobnie wibrowała osłana na silniku jak była niedokręcona przy lekkim podniesieniu obrotów dzwięk zanikał :) Wiec na zimnym nie słychac bo ma minimalnie wyższe obroty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...