Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładnia The End ?


arosz88

Rekomendowane odpowiedzi








Cześć mam do Was pytanie mianowicie mam dosłownie mały ubytek płynu wspomagania w ciągu 2 miesięcy dolalem około 100ml płynu. Podczas mocnego skrętu w lewo u w prawo był słyszalny metaliczny stuk oczywiście odwiedziłem kilka warsztatów stacje diagnostyczne i każdy mówi coś innego ze to wahacz dolny, przekładnia, przegub itp z tego co zauważyłem był luźny akumulator który sobie latal przy zakrętach wszystko poskręcałem zamocowałem na sztywno i dźwięki uderzania znikł. Stwierdziłem ze nic nie będę wymienił jak nikt nie potrafi powiedzieć co jest. Jednak sam stwierdzałem ze spróbuje znaleźć przyczynę i okazało sie ze jest mokra wilgotna czy coś podobnego jedna osłona przekładni i teraz pytanie dla was czy to znaczy ze przekładnia powoli umiera ? Pokazuje dwa zdjęcia z lewej i prawej strony. Jeśli jest to faktycznie przekładnia a jest mały wyciek może zainwestować jakiś uszczelniacz np Liqui Moly ?



Edytowane przez arosz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała nieszczelność nie kwalifikuje magla do regeneracji, może być spowodowana kręceniem na wył silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.


dlatego wole pytać bo oczywiście magiki twierdza ze do regeneracji. Sprawdzam dzienne płyn i jest ok. A co myslisz o dodatku liqui moly do przekładni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem i nie słyszałem jak to działa ale kupić ori pompę wspomagania w dobrym stanie ciężko. Możesz sprawdzić strzykawką barwę płynu wspomagania, powinna być zielona. Jeśli jest ruda to koroduje magiel, wymiana na febi zielony. Ori zalecany płyn z korka został wycofany właśnie z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki zielono żółty można powiedzieć ze bursztynowy wymieniłem na FEBI mineralny 6261 bodajże taki numer kolor zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...