Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5 1Z] Srebrny zetor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Auto kupione rok temu w listopadzie, za dosyć niską cenę. Silnik 1.9tdi 90km 1z, skrzynia CPC DHF. Auto ma trochę wad, mniejszych i większych, ale staram się doprowadzić je do ładu.

Jeżeli chodzi o strone blacharską to stan w miarę dobry, miejsca gdzie rdza wyszła to na tylnim błotniku od strony kierowcy i przednim błotniku od strony pasażera.

TkWZGLV.png

Patrząc na wyposażenie to kompletny golas:

4x Szyby w korbach

Elektryczny szyber

Podgrzewane spryskiwacze i bębenki zamków

Dołożone głośniki w półce

Od zeszłego roku autko zyskało trochę wyposażenia

Uniwersalny komputer pokładowy zamontowany w miejsce schowka

Elektryczne szyby przód na oryginalnych częściach (dorwałem kompletną wiązkę i teraz leży u mnie nawet jak w oryginale)

6x Głośników - na przód wrzuciłem JBLe, z tyłu w boczkach ori noki które czekają na podłączenie i 2 głośniki blaupunkta w półce

Subwoofer ze wzmacniaczem - Głośnik pioneera, wzmacniacz alpinea (głośnik 400w rms, wzmaczniacz 575w rms)

Ledy w postojówkach, wstecznym i podświetleniu rejestracji

Dymione kierunki boczne

Świeżo obszyta trójramienna kierownica

Radyjko pioneera

Zaślepiony EGR

Central zamek z pilota, klucze scyzoryki

Spalanie: 4,7-5,2l w trasie ok. 6.5 w mieście

Po zmianie lamp i montażu xenonu ze spryskami

Spryski od Pana Tadeusza z allegro, lampy ori valeo dorwałem na olxie kompletne z wtyczkami i silniczkami,układ imitujący sampoziomowanie od forumowicza prezesik18, pompka do sprysków też allegro.

Zdjęcie niecały miesiąc po zakupie:

E4Oow9c.jpg


Tak wyglądał dwa miesiące temu:

fdiETeI.jpg

Nowe lampy i spryski:

2AzrPpW.jpg

Montaż elektrycznych szyb:

5C4beI6.jpg

GuiCc5n.jpg

Świeżo obszyta skórzana, trójramienna kierownica:

lkWJPX6.jpg

XFzzOzk.jpg

e3HdwS0.jpg

Uniwersalny komputer pokładowy:

VONEbV5.jpg

Dorwałem jeszcze na szrocie kostkę do licznika z fisem, powoli zbieram graty :D

4bepULg.jpg


Taka ciekawostka pojawiła się przy zmianie oleju w skrzyni:

Qt9z3Ug.jpg

Jaką skrzynię polecicie i jak myślicie jak długo pojeżdżę bez synchronizatora 5 biegu?

Edytowane przez liquidl0gic

Opublikowano

Skoro skrzynia śmieć, to może od razu 6 od tdi na pompowtryskach? Jest możliwy taki swap?

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Z tego co czytałem jest to możliwe, ale koszta są odpowiednio wyższe. Myślałem nad skrzynią 6 ale trzeba do niej mieć flanszę, sanki, wybierak i coś jeszcze, czego nie pamiętam.


Panowie, podczas zmiany skrzyni z cpc na dhf pojawił się problem - od lewarka zmiany biegów idą dwa pręty które sie podłącza do skrzyni. W nowej skrzyni jest miejsce na tylko jeden. Co robić? Podłączyć jeden a ten drugi jakoś przymocować żeby nie latał? Dajcie znać, bo to dosyć pilna sprawa.


Trochę w aucie się pozmieniało:

Duże prawe lusterko:

wBYjwFL.jpg

rugRsMh.jpg

wymieniony połamany panel:

Przed:

SGquFyK.jpg

Po:

Uotktpr.jpg

Nowa klapa i zderzak

41LMesS.jpg

Do tego jutro przyjdą lapy poliftowe na tył i w poniedziałek/wtorek odboje do tylnego zderzaka. Autko ma teraz przyciemnione szyby.

Po przyciemnieniu szyb i woskowaniu:

a5l5Vck.jpg

L2qbMNI.jpg

GKv9GM2.jpg

I bonus, coś co ukazało się po zdjęciu ramki i tablicy ze starej klapy:

Edytowane przez liquidl0gic

Opublikowano

Żeby do 1Z wrzucić skrzynie 6b (wrzucałem DQS do siebie) potrzebujesz skrzynie, sanki, lapy skrzyni biegów z poduchami i wybierak. Do przedłużenia będzie jeden z czujników (nie pamiętam czy od prędkości czy obrotów) inna kostka i za krótki kabel :)

Opublikowano

Żeby do 1Z wrzucić skrzynie 6b (wrzucałem DQS do siebie) potrzebujesz skrzynie, sanki, lapy skrzyni biegów z poduchami i wybierak. Do przedłużenia będzie jeden z czujników (nie pamiętam czy od prędkości czy obrotów) inna kostka i za krótki kabel :)

Od prędkościomierza

Opublikowano
  • Autor

Teraz siedzi skrzynia z passata b5 o oznaczeniu DHF. Spalanie poszło w dół lekko i przy trasie którą robie codziennie (120km w dwie strony) wychodzi średnio 4.8l/100km.

Polifty na miejscu, teraz czekam na odboje :D

yvBxBBR.jpg

Edytowane przez liquidl0gic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.