Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


Bartas93

Rekomendowane odpowiedzi


Lusterka grzeja ?
Nie mam grzanych lusterek. A o szybę pytam w tym sensie czy w ogóle idzie naprawić tak duże braki tym np. klejem..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to naprawic .. wszystko sie da ogarnąć heh poszukaj tematu moze cos chlopaki pisali o tego typu naprawach

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także dopadł problem braku ogrzewania tylnej szyby. Sprawa wyszła na jaw przy dorabianiu instalacji ogrzewania lusterek. Chciałem podpiąć ogrzewanie lusterek pod ogrzewanie tylnej szyby i okazało się, że ogrzewanie nie załącza się. I tu zaczyna się zagadka.

- Bezpiecznik oczywiście sprawdzony, sprawny.

- Grzałka jest sprawna - szybkie rozmrażanie szyby działa.

- Wszystkie funkcje klimatronika działają - nie działa tylko i wyłącznie ogrzewanie tylnej szyby.

- Luty przelutowane, płytki oczyszczone - brak jakichkolwiek zmian.

- Przekaźnik ogrzewania w klimatroniku sprawny, reaguje na podawanie napięcia bezpośrednio na cewki. Pstrykają obie bramki.

- Po włączeniu przycisku ogrzewania, nie dochodzi napięcie do przekaźnika, przekaźnik nie pstryka (po włączeniu przycisku rozmrażania, napięcie dochodzi, a przekaźnik pstryka).

- Przycisk ogrzewania podmieniony, sprawny.

Problem jest dość powszechny i w większości przypadków wystarczy usunąć zimne luty, ale u mnie jest inaczej. Nie mogąc ogarnąć swojego klimatronika, zamówiłem na Allegro już 3 panele i z każdym była ta sama historia. Nr panelu to 8D0 820 043M. Czy macie może pomysł, jak ugryźć ten temat? Uprzedzając sugestie o przekaźniku pod kierownicą - u mnie takiego nie ma. Przekaźnik ogrzewania szyby znajduje się w panelu klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...