Skocz do zawartości
IGNOROWANY

P1504 intake air system leak detected


mariuszk85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem

otóż od kilku dni pojawia się komunikat

P1504 - 008 - iMPLAUSIBLE SIGNAL - INTERMITTENT - czy może być to spowodowane nieszczelnością przy bagnecie oleju ? Prowadnica bagnetu mi pękła. Ponadto pojawił się problem bo nie moge wyjąć samego bagnetu bo chyba go zbyt głęboko włożyłem (bo góra prowadnicy była ukruszona) i zakleszczył się być może w misce olejowej? Kupiłem pomarańczowy plastik ale chyba sam nie poradzę sobie z wymianą gdyż

a) nie mogę wyciągnąć bagnetu

B) jest on zlokalizowany na samym środku kolektora dolotowego (jest pojedynczy otwór).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie jest on spowodowany nieszczelnością bagnetu sam błąd po polsku oznacza "wykryta nieszczelność kolektora dolotowego błąd sporadyczny". Bagnet nie ma z tym związku. Aby go wymienić musisz pociągnąć go mocno do góry ten "plastik" zejdzie z metalowej rurki, nalozysz nowy i wsadzisz stary bagnet. Przynajmniej ja tak mam w 1.8 adr. Aby znaleść nieszczelność sprawdź odmę i inne rurki wchodzące w okolicy przrpustnicy i kolektora.

Tu Masz ewentualne przyczyny twojego problemu :

http://www.dtcsearch.com/P1504/Audi/

Edytowane przez tomekzb5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2015 o 23:36, mariuszk85 napisał(a):

kilku dni pojawia się komunikat

P1504 - 008 - iMPLAUSIBLE SIGNAL - INTERMITTENT - czy może być to spowodowane nieszczelnością przy bagnecie oleju ?

Stary temat ale gdyby ktos mial to samo to opisze moj problem bo jest identyczny. Rurka bagnetu mi ostatnio pękła przy sprawdzaniu poziomu oleju i chwilę później wyskoczył mi błąd P1504. Rurkę przed chwilą skleiłem, błąd skasowałem i od razu praca silnika się poprawiła. Korekty bank 1 też od razu lepsze. Mam nadzieję że błąd się już nie pojawi. Niby jedno z drugim związku nie ma ale ewidentnie się to jakoś łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...