Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 multitronic przestał jechać


adi2255

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dziwny problem z autem:

A4 B8 2.7 TDI multitronic 8 biegów.

Autem jechałem z górki i na dole zatrzymałem się by ustąpić pierwszeństwa przejazdu (cały czas na D).

Przepuściłem samochód, nacisnąłem gaz i nic... obroty do góry a auto stoi.

Nic nie szarpnęło, strzeliło, stuknęło itp.

Pojechałem na lawecie skasować błędy. Nie wiem jakie były bo auto od kupna nie było jeszcze podłączane.

Mechanik wykasował błędy z całego samochodu. Auto zjechało z lawety o własnych siłach i po zjeździe stanęło.

Błędów nie ma żadnych. Przy przejściu z P na R/D/S czuć lekki opór, jakby samochód chciał wystartować ale dalej stoi.

Gaz do końca i dalej nie ma reakcji.

Straszą mnie że rozsypała się skrzynia. Pytanie czy przy rozsypującej się skrzyni wszystko pracuje cichutko, nic nie szumi stuka puka? Żadnych błędów? Trochę wydaje mi się to dziwne, tym bardziej że skrzynia pracowała cicho i wogóle nie szarpała przy zmianach biegów.

Może ktoś słyszał o takim przypadku albo zna jakiegoś dobrego fachowca który to jest w stanie sprawdzić a nie odrazu z góry założyć że skrzynia do śmieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem za kompa 300 pln w aso multitronic w b6 6 biegów, wymiana na inna po regeneracji. Szarpał przy ruszaniu czyli puszczałem hamulec, a on stał i jak przycisnąłem gaz to szarpnął i dopiero jechał. Zobacz lepiej jaki jest koszt w aso jeżeli będziesz u nich naprawiał to za diagnozę nie biorą pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...