Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Moja Strefa Blasku :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Od jakiego papieru zacząłeś szlifować lampy w a4?

MArcin jeśii masz na myśli tą A4 na fejsie to zacząłem od 320.

Opublikowano

Od jakiego papieru zacząłeś szlifować lampy w a4?

MArcin jeśii masz na myśli tą A4 na fejsie to zacząłem od 320.
A zabezpieczasz później powłoką tak jak nadwozie czy czymś innym? Mam całą masę odprysków na swoich reflektorach i się nie mogę za to zabrać.

Edytowane przez bodas

Opublikowano
  • Autor

tak, ceramika williams poszła na nie.
Najlepiej jest polakierować no ale nie zawsze ludzie chcą jak słyszą kwote ;)

Opublikowano

Ale kurcze to zrobiłes z ta Q7 bajka!

Opublikowano
  • Autor

Ale kurcze to zrobiłes z ta Q7 bajka!

dzięki :)

Opublikowano

To może już czas na jakiś konkurs

Opublikowano
  • Autor

nie mam pomysłu

Opublikowano

Oj to nie dobrze a będzie jakaś akcja zimowa?

Opublikowano
  • Autor

Masz konkurs Piotrek, specjalnie dla Ciebie kolego :)

https://www.facebook.com/strefablasku/photos/a.1632482273686820.1073741858.1564270280508020/1770160136585699/?type=3&theater

Akcja zimowa pewnie będzie jak zwykle :)

Oferta tutaj:

http://strefablasku.pl/przygotowanie-auta-do-zimy/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trafiło się następne Audi A4 ;)

Z radością prezentuję efekt pracy przy Audi A4 B8 w wersji Avant. Projekt włącznie z lakierowaniem pochłonał 2 tygodnie pracy.

Na pierwszy ogień poszło lakierowanie zderzaka maski i lusterek. Problemem były brzydko wyglądające odpryski na lakierze oraz lampach. Moj lakiernik zajął sie malowaniem, a ja lampami.

Po pierwszym etapie prac zaczał juz detailingowe szaleństwo.

Cała operację zacząłem od bardzo zadbanego wnętrza. Zadbanego ale nie idealnego ;)

Następnie pełny detailing na zewnątrz, pełna korekta lakieru i zabezpieczenie powłoką ceramiczną F1 Williams Ceramic Coat 9h+

Oczywiście jak zwykle zrobiłem za mało zdjęć ;)

Zapraszam do prezentacji - w miare możłiwości bede opisywał zdjęcia zeby było wiadomo o co chodzi ;)

Go!

Finalnie auto prezentuje sie tak:

1.1_zpsrqhqrqfg.jpg

Kilka zdjęć auta przed pracami:

IMG_7248-3_zpsh1z9avnk.jpg

IMG_7245-1_zps9tjnbgsq.jpg

IMG_7247-2_zpsymsu3jdw.jpg

IMG_7263-6_zps1cgn0kjs.jpg

IMG_7264-7_zpsjf7142fp.jpg

IMG_7265-8_zpsqlsgq0eo.jpg

poniżej znajdziecie jak przebiegała praca by taki efekt osiągnąć

pierwsze mycie - prewash z miksu piany i szamponu shiny garage

]http://i1368.photobucket.com/albums/ag181/sivyzse/a4%20b8%20Michal/IMG_7267-7_zpsvqbn7s7z.jpg]

Po pierwszym myciu i usunięciu wiekszości zanieczyszczeń w sposób chemiczny czas wziąc w rączkę glinke i dogłębnie oczyścić lakier.

IMG_7268-8_zpsf1bgoob1.jpg

Moja ulubiona część z zakresu full detail czyli wymycie nadkoli i felg z kazdej strony :D

IMG_7261-5_zpsmt8cdrkf.jpg

IMG_7262-6_zpslc2zl1pj.jpg

IMG_7252-1_zpsxnlwh8gf.jpg

IMG_7258-4_zpsyl0qi6om.jpg

IMG_7253-2_zpshlgngjyr.jpg

IMG_7257-3_zps3b1sd2le.jpg

dalej mycie silnika zeby finalnie ładny i zadbany silnik tworzył fajną, świeżą całość

IMG_7249-4_zpsxydkubrn.jpg

20160910_102503-3_zpsynhavd1m.jpg

IMG_7250-5_zpsjcakoxzd.jpg

20160910_102347-2_zpshhhnuodg.jpg

Standardowo juz zdemontowane wygłuszenie maski i wyprane ekstraktorem by niepotrzebnie nie przemaczac by nie gniło ;)

20160910_102048-1_zpshuv7kyx8.jpg

Wspomniane wcześniej reflektory zostały w miare możliwości zregenerowany i wiekszośc odprysków udało sie usunać. Nie chciałem robic na 100 procent zeby nie osłabiać nadmiernie plastiku.

_MG_7270-1_zpswsytxnbh.jpg

_MG_7278-6_zpsopz1xygt.jpg

_MG_7280-7_zpstfqegriz.jpg

Coś na co zwracam szczególną uwage, osad na krawedziach szyb

_MG_7282-4_zps262nixkg.jpg

_MG_7283-5_zpstqwrnua7.jpg

Etap przygotowawczy w okrojonej wersji zdjeciowej ale prosze mi wierzyć bite 12 godzin mycia wszystkiego i mozemy przechodzić do dalszego etapu.

zacząłęm od wnętrza:)

W dużym skrócie - Zdemontowałem fotele przednie, kanape tylną. Wyprałem i wysouszyłem podłogę podsufitke i boczki materiałowe.

Wszystkie elementy plastikowe zostały oczysczone przy pomocy apc z koch chemie i zabezpieczone UV blokerem od #Williams. Elementy skórzane wyczysciłem środkami colourlock i zabezpieczyłem leder versiegelungiem.

Ponadto oczyszczoen wszystkie uszczelki, gumki zakamrki itd. Nie wspomne juz o szybach co wydaje sie byc oczywistym ;)

kilka fotek

20160906_134025-5_zpsmfke3vzj.jpg

20160906_133910-4_zpsqr3yjwln.jpg

20160912_142602-7_zps2c2oqkpb.jpg

20160912_142733-8_zpsgziqacux.jpg

20160912_142755-9_zpsdtpa0bns.jpg

20160912_142813-10_zps4crj6vjj.jpg

_MG_7274-12_zpssdllwp5y.jpg

20160912_142854-12_zpsc3bs6iov.jpg

_MG_7271-9_zpssg4gc0fa.jpg

_MG_7272-10_zpsminhsxdb.jpg

_MG_7273-11_zpsdjtj0tqx.jpg

_MG_7275-13_zps9haqrvu2.jpg

_MG_7276-14_zpsz0bgixzx.jpg

20160906_115916-1_zpsi9ycczwn.jpg

20160906_123249-2_zpsdffws0a8.jpg

20160906_123409-3_zps5qhcw86b.jpg

20160906_123914-4_zpszqgkh7s5.jpg

20160906_123953-5_zpspohe2kew.jpg

20160906_131113-1_zpsacifnce3.jpg

20160906_132720-2_zpsqaq0gkh1.jpg

20160906_132830-3_zps64haq5cq.jpg

finisz

_MG_7298-15_zpsepkq4ksx.jpg

_MG_7300-16_zps1qmmrxj2.jpg

_MG_7301-17_zpsgdbntpew.jpg

_MG_7304-18_zpskdnxxe1a.jpg

_MG_7305-19_zpsi8l5bi5e.jpg

_MG_7306-20_zps4u3slsfw.jpg

_MG_7307-21_zpssvjklakw.jpg

_MG_7308-22_zpswqylhnhy.jpg

Na zakończenie prac wewnątrz dodam tylko , ze zmieniłem porysowaną gałkę s-line na nową gałkę s-line ;)

PRZECHODZIMY DO ETAPU ZEWNĘTRZNEGO :D

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem to usunałem z przdniego grilla badziewne efekty tureckiego tuningu w postaci pochromowanych vinylowych paseczków przyklejonych we wnękach grilla aaaa bleeeee

Następna rzecz to zmieniłem wypiaskowany emblemat s-line na nowy

20160910_102701-4_zpslqqamme9.jpg

Kolejna rzecz, wyczysciłem przedni emblemat audi :)

20160910_103740-5_zpsczbkmoh6.jpg

20160910_104622-6_zpsynw8cooy.jpg

Dalej to juz demontaż emblematu pierścieni z tyłu oraz jego szczegółowe oczyszczenie i wypolerowanie aby na koniec przykleić go pięknego błyszczącego. No i oczywiście zrobić korekte lakieru pod nim :)

Wrzuce z djecie z całego procesu od doklejenie do przyklejenia tutaj :)

20160907_105051-1_zps2g0u68jr.jpg

20160907_105106-2_zpsyamsnc7j.jpg

20160907_105906-2_zpsrmfqnse9.jpg

20160907_105956-3_zpsyqy2hik6.jpg

_MG_7286-11_zps35fqeuzc.jpg

20160910_111831-7_zpsims2npi8.jpg

20160910_112358-8_zpswtbpbkiz.jpg

OK, zaczynam korekte lakieru od tylnej klapy :)

Okleiłem wnetrze bagażnika zeby nie napruszyć pyłu do środka :)

20160907_134308-6_zpsxsi95bfh.jpg

Kombinowanie z oklejaniem powierzchni tak zeby na przetłoczeniach zrobić skuteczną korektę ale nie przepalic nigdzie lakieru. Krótko mówiąc z 5-6 rzy przyklejana tasma w róznych miejscach zeby idealnie wypolerować każdy fragment ;)

Zaczałem korekte od tylnej klapy póki byłem pełny energii hehe ;)

20160907_140112-7_zpsjt4rtbom.jpg

20160907_143754-9_zpsprnlzg0g.jpg

_MG_7284-8_zpszdgfi85i.jpg

_MG_7285-10_zpsnxphwkik.jpg

korekta lakieru ciąg dalszy..

20160908_121157-1_zpsd69fi9jt.jpg

20160908_123441-2_zpssnemoejl.jpg

20160908_150739-3_zpsviqfygkf.jpg

20160908_165708-6_zpsb5utrym4.jpg

20160908_175058-7_zpsnrkrpc3j.jpg

20160908_180510-8_zpshnrctfif.jpg

Tylne lampy - korekta zarysowań

_MG_7287-12_zps13ovuyrk.jpg

Korekta słupków piano black!

20160908_155221-4_zpsjqiedpcj.jpg

20160908_161412-5_zpsisqdqyqe.jpg

Troszkę słońca wpadło przez szybke ;P

20160910_161121-17_zpsosfscivx.jpg

Jeszcze drobny detal czyli te fajne nakładki chromowane na wentylki przepolerowane ;)

20160912_140749_zpsgxdsabfy.jpg

20160912_141417_zpsnentzpvq.jpg

CZAS NA APLIKACJĘ POWŁOKI CERAMICZNEJ WILLIAMS CERAMIC COAT 9H+. Zabezpieczyłem nią lakier, chomy, słupki piano black oraz lampy przód i tył. Plastikowe elementy zewnętrzne przykryłem powłoką MAx Protect.

Pre Clean stanowi dodatkowe odtłuszczenie i podkład pod aplikacje powłoki ceramicznej

_MG_7289-9_zpsnolqtbju.jpg

Po tym aplikacja pierwszej i drugiej warstwy powłoki ceramicznej

_MG_7290-10_zpskr6i9nym.jpg

_MG_7292-11_zpsoxo23ckl.jpg

Po 2 godzinach aplikuję druga i czwartą i piątą warstwe powłoki ceramicznej w postaci top coat. Powłoka ta stanowi ochronę dla tej pierwszej a poza tym nadaje między innymi śliskość, hydrofobowośc i niespotykany połysk :)

_MG_7293-12_zpstys7af0f.jpg

Zdjęcie poglądowe zestawu powłoki ;)

_MG_7296-15_zps4ecbtcxy.jpg

Aplikacja powłoki Max Protect na plastikowy dyfuzor zderzaka

20160910_140301-16_zpswh9j90lo.jpg

Chyba przeoczyłem wstawienie tego djęcia wnęki drzwi ;) Pozostałem wneki wygladały podobnie

20160912_142821-11_zpsxvgmcb8e.jpg

Na tym koniec i zapraszam do obejrzenia zdjęć auta z zewnątrz.

_MG_7333-24_zpsxzjeslcb.jpg

_MG_7332-23_zpsoj3ypxco.jpg

_MG_7335-25_zps2aqvplha.jpg

_MG_7338-27_zpsjmvvtpzr.jpg

_MG_7337-26_zpsux0eycvv.jpg

_MG_7339-28_zpsihnl7etc.jpg

_MG_7342-29_zpswh15md3i.jpg

_MG_7352-32_zps1x8uwdnz.jpg

_MG_7356-33_zpsasbrellr.jpg

_MG_7359-35_zpslijumlzm.jpg

_MG_7360-36_zpsjx6fdrnh.jpg

_MG_7362-37_zpst2drr5ob.jpg

_MG_7369-38_zpsmqmixltx.jpg

Dzięki za poświecony czas koledzy :)

Edytowane przez Stich

Opublikowano

Super efekt,

czym wyczyscileś szyby?

Opublikowano
  • Autor

Super efekt,

czym wyczyscileś szyby?

dzięki

w środku glass cleaner od good stuff + ipa 100%

na zewnątrz tlenek ceru + glass cleaner od good stuff + ipa 100%

Opublikowano

Dziękuję za syzbka odpowiedz

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za syzbka odpowiedz

no problem Sir ;)

Opublikowano

powiem Ci masz talent :wink: widać ze nie tylko pieniądze się liczą szacun

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

powiem Ci masz talent widać ze nie tylko pieniądze się liczą szacun

coco jumbo i do przodu :D

Dzięki Tomek :D

_______________________________________________________________________________________________________________________

Zainspirowany pracą kolegi @Griffe od dłuższego czasu uczę się naprawy odprysków.

Przyszedł czas gdy uznałem, że efekt jest zadowalający i postanowiłem zdobyte umiejetności wykorzystać na Aucie klienta.

Właściciel bardzo zadowolony ja jeszcze bardziej i zaprezentuje to piękne A5 z przebiegiem 20 tys km

Oprócz naprawy odprysków na masce i błotniku auto umyłem, a na lakier wrzuciłem warstwe quick wax, na opony tire dressing i szyby potraktowałem glass cleanerem. Wszystko od Good Stuff

Fotki

20161009_163918_zpstkcxbp25.jpg

20161007_100901_zpsdwupueuy.jpg

1_zpslh5oo8ut.jpg

20161007_100913_zpsrdlqzpva.jpg

20161007_115449_zpsywb2q0kj.jpg

20161007_115436_zpsagtkmhiz.jpg

20161008_134737_zpsmqqnsmn1.jpg

20161008_134724_zpsmf9ahgb8.jpg

2_zpsehpm8nay.jpg

3_zpsfnuexg8a.jpg

4_zpscogssq5m.jpg

5_zps0bmkvten.jpg

6_zpsn1ncqwut.jpg

7_zpsrdk8bod5.jpg

8_zpsxxp75ngt.jpg

Auto ładne więc pokazuje w całej okazałości ;)

_MG_7531_zpsu4ie3sj1.jpg

_MG_7536_zpsbv7jr8z0.jpg

_MG_7523_zpsn2qjlvua.jpg

_MG_7530_zpsz9czwf2j.jpg

_MG_7528_zpslkxoayb4.jpg

_MG_7524_zpshw0dzaru.jpg

_MG_7525_zpsmdwlm0i2.jpg

_MG_7535_zpsbtxveolo.jpg

Dzięki za poświęcony czas

Edytowane przez Stich

Opublikowano

aż tak delikatny lakier ze przy takim przebiegu odpryski? Czym uzupełniasz te ubytki?

Opublikowano
  • Autor

aż tak delikatny lakier ze przy takim przebiegu odpryski?

była przygoda na placu budowy drogi ;)

Czym uzupełniasz te ubytki?

no jak czym? farbą :D

Opublikowano

no no ale co to za sprzęt?

Opublikowano
  • Autor

no no ale co to za sprzęt?

rapidograf
Opublikowano

rozumiem ze lepiej się tym pracuje nic pędzelkiem :decayed: może i moja maskę da się uratować

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.