Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny odgłos


Jacek31

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pewien problem z kupioną niedawno Audi A4B5 1.9 TDI 90km

silnik chodzi ok , lekko pali itd .....

tylko przy obrotach około 2000 obr/min wydaje dziwny dźwięk i lekkie wibracje , (startujący samolot ) przewody intercoolera ok , intercooler suchy więc chyba ok , myślałem że to złącze elastyczne wydechu przy silniku bo było w złym stanie ,lecz po wymianie dalej to samo,,na zewnątrz auta też jest dziwny dźwięk ,silnik niby cicho chodzi lecz przy rozpędzaniu słychać to

ten dźwięk wewnątrz auta wydobywa się tak jakby z konsoli gdzie jest radio ,(gdzieś tam z głębi ) tłumiki ok , gumy tłumika też

miał ktoś może taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z konsoli bo bliżej skrzyni biegów ;) może sprawdź wszyskie mocowania plaskików, zerzaka itp... bo może coś luźnego jeest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się trzyma niby nic nie lata , dodam że z tym dźwiękiem są delikatne drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś na osłony termiczne nad całym wydechem ? nie grają one czasm są sztywno przymocowane? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś na osłony termiczne nad całym wydechem ? nie grają one czasm są sztywno przymocowane? :eusathink:

cały wydech się trzyma , i osłony też

nawet złączke elastyczną przy siniku wymieniłem bo myślałem że to ona

raczej turbina nie może wydawać takiego dźwięku ? poduszki pod silnikiem podmienione na drugie orginalne używki ale są ok

silnik fajnie pracuje ,,,tylko przy przyspieszaniu od 1700obr/min do 2200 obr/min jest taki odgłos startującego samolotu :(

Edytowane przez Jacek31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nieszczelny dolot, w logach nawet tego nie zobaczysz czasami jak jest mała dziurka, ale robotę ze świstaniem robi ;) . Ja tak miałem, że przy depnięciu szczególnie na dwójce świst :grin: . Okazało się, że na zgrzewie icek puszczał. Wziąłem dętkę rowerową z wentylem, przeciąłem ją na pół, jeden koniec na wlot do icka drugi na wylot, kompresorem pompowałem przez wentyl i nieszczelność się znalazła, oczywiście ic do wymiany :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nieszczelny dolot, w logach nawet tego nie zobaczysz czasami jak jest mała dziurka, ale robotę ze świstaniem robi ;) . Ja tak miałem, że przy depnięciu szczególnie na dwójce świst :grin: . Okazało się, że na zgrzewie icek puszczał. Wziąłem dętkę rowerową z wentylem, przeciąłem ją na pół, jeden koniec na wlot do icka drugi na wylot, kompresorem pompowałem przez wentyl i nieszczelność się znalazła, oczywiście ic do wymiany :huh:

na postoju gdy daje gazu to tego nie ma ,,,,, dziwne to trochę ,,,,,jest tak samo na każdym biegu i do tego wibracje ,,,,,

kurcze IC jest od strony kierowcy a ten dźwięk dochodzi gdzieś z środka lub od strony pasażera od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza sprzęgłowa i jej tłumiki drgań?


MIałem podobnie... Wymieniłem skrzynię i ucichło na krótko. Myślę ,że tarcza mi skonczyła łożyska w nowej skrzyni . Panowie czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa , jeśli to by były tłumiki drgań w tarczy sprzęgłowej to by szarpało i brzęczało przy ruszaniu

a u mnie jest cisza , i nie szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie miałem w dwóch autach firmowych po serwisie u partaczy :facepalm: tak jak kolega opisuje odgłos samolotu odrzutowego przy obrotach około 2000 ... w obu przypadkach nieszczelność w dolocie i równierz cisza na postoju co utrudnia lokalizację, nie mam bladego pojęcia w których miejscach były te nieszczelności ale życzę powodzenia :wink:

Edytowane przez nanek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...