Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ilość zapełnienia dpf


strazak990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaka norma jest zapełnienia dpf w audi a4 b7 2.0 Tdi ?

Na youtube znalazłem film aby wejsć vcds w silnik nastepnei bloki pomiarowe i grupa 068 tak też zrobiłem tylko u mnie wyskoczyła liczba napełnienia 76g a niby jest maksymalnie 60 g

czy powinienem się martwić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie napełnienie filtra popiołem wskazuje na przebieg w okolicach 220-250tys km.

Analizuj grupy 68-75 , nie pamietam juz ktore dokladnie i sprawdz co jaki czas wypala Ci sie filtr DPF ...

automatyczne wypalanie nastepuje gdy napelnienie sadzą wynosi okolo 40-45% , w niektorych silnikach nastepuje tez automatyczne dopalanie DPF co stały interwal kilometrow, np co 400-500km. Jezeli DPF dopala Ci sie czesniej niz 400km z racji zapelnienia sadzą 40-45% (chyba blok 68 pozycja pierwsza) to DPF juz sie konczy.

Aha, napelnienie popiolem ktore wskazujesz obliczane jestr na podstawie przebiegu i spalonego paliwa, automatycznie przez ECU...

Napelnienie sadzą, te procentowe obliczane jest na podstawie czujnika roznicy cisnien.

Napelnienie popiolem ogranicza pojemnosc filtra DPF przez co zostaje mniej miejsca na sadze przez co filtr musi sie wypalac coraz czesciej i czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...