Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujace obroty, lekki klekot i maz w zbiorniczku wyrownawczym


Respect15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna zmagam sie z falujacymi obrotami i czujnikiem obrotow silnika. Od jakiegos roku faluja mi obroty przy odpalaniu. Nie przeszkadzalo mi to. Od jakiegos tygodnia nasililo sie ale po 2 minutach przechodzi. Dzis dolewalem oleju bo odziwo nie zalaczyla mi sie kontrolka min ale zobaczylem ze ubylo mi troszke plynu chlodniczego. Otwieram korek a tam troszke mazi i troche w zbiorniczku na sciankach. Kolor jasny braz. Do tego doszedl blad czujnika obrotow silnika ktory byl wymieniony na DELPHI kupiony za 110zl a blad ani na chwile nie znikl po wymianie a auto jak jest zimne lubi zgasnac po wrzuceniu sprzegla. I tu moje pytania:
Czy ta maz to uszczelka pod glowica? Jak to potwierdzic? Slyszalem ze jest tam tez chlodniczka oleju ktora moze byc winowajca mazi w plynie.
Na korku oleju brak oznak mazi.
Co moze byc powodem pogorszenia sie falowania?
Z bledem czujnikow obrotu czytalem ze jesli blad nie znikl po wymianie mozliwe ze przesunal sie lancuch na walku ssacym. Jak to potwierdzic? Poprosze o jakies rady, patenty na sprawdzenie tego wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maź na korku oleju może być powodem spadku temp.zewnętrznej i krótkich tras. Gorzej jak masz olej w zbiorniczka wyrównawczym. To może wskazywać na uszczelkę. A co się dzieje ze stanem oleju w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek oleju czysty, a olej jak to w altku jak ubywal tak ubywal. Ale ostatnio cos jakby mniej czyli jakby ten plyn tam sie dostawal. I zaczal silnik lekko terkotac. Moze to byc objaw tego plynu w oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...