Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z Bixenonami - migotanie prawego światła. Proszę o pomoc


raf1977

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry do wszystkich.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem samochodu Audi A4 Avant 2.0 TDI 8E. Samochód sprowadziłem sobie z Niemiec. Już w trakcie drogi powrotnej (w nocy) do Polski pojawił się problem o którym chciałbym się z wami podzielić. Otóż lewe światło (Bixenonowe - światła są oryginalne) mijania zaczęło nagle migać coraz słabszym światłem, po czym zgasło. Zaraz po tym pojawiła się na komputerze informacja w postaci żółtej żarówki przekreślonej na czerwono. Po chwili jednak doszedłem że wystarczy zjechać na pobocze wyłączyć samochód oraz światła i po chwili włączyć ponownie i jest OK. Od pierwszego razu minęło już około 2 tygodni, niestety problem ten nasila się ( kilka razy w ciągu dnia) Zasięgnąłem porady w serwisie Audi - niestety był to tylko ktoś z działu części zamiennych. Otóż facet postawił albo na żarówkę xenonową koszt około 841 zł + robocizna 150 zł albo na sterownik lampy wyładowczej koszt 1363 + robocizna ? zł. Przy okazji dowiedziałem się ile kosztują dywaniki gumowe oryginalne ze stoperami - około 300 zł - nie pamiętam dokładnie.

Poradźcie co to może być. Czy jest możliwość trochę tańszej naprawy, Gdzie kupić dywaniki ze stoperami do A4 8E Avant.

Pozdrawiam Wszystkich : Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank żarnik Ci pada miałem to samo wczoraj wymieniłem i jest super, nic nie mryga i nie przygasa na chwile.....wymień dwie naraz.....temat był już poruszany

aaaaa i wymieniaj sam bo cię za wymiane skasują że aż strach jest wątek jak to zrobić w dziale zrób to sam Muskel1`pokazuje dokładnie co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzięki za poradę. Cieszę się że stawiasz na żarnik. Może podzieliłbyś się ze mną wiedzą w temacie gdzie kupić taki żarnik do oryginalnych bixenonów ? - za mniejsze pieniądze :) Jedyne żródło jakie znam to serwis Audi koszt 841 zł sztuka + wymiana 150 zł. Koszt masakryczny. Wolałbym zainwestować tą kasę w zimowe opony. Jeśli chodzi o wątek w tym temacie nie jestem pewien czy go odnalazłem - jestem u Was nowy :embarrassed:

Z góry dziękuje za wszystkie udzielone informacje

Pozdrawiam Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro koszt żarówki około 150zł sztuka, sprawdz na lampie jakie żarówki posiadasz w lampie D1S, czy D2S

Nie wiem w jakim Aso byłeś ale w Krakowie w Aso D1S to koszt 320zł za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-olej ASO - kupuj tak jak kolega powiedział - na allegro - koszt ori żarnika philips lub osram około 150zł a wymieni to każdy średnio rozgarnięty mechanik... - pamiętaj - wymieniaj oba jednocześnie - nie czekaj aż druga się przepali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzięki za poradę. Cieszę się że stawiasz na żarnik. Może podzieliłbyś się ze mną wiedzą w temacie gdzie kupić taki żarnik do oryginalnych bixenonów ? - za mniejsze pieniądze :) Jedyne żródło jakie znam to serwis Audi koszt 841 zł sztuka + wymiana 150 zł. Koszt masakryczny. Wolałbym zainwestować tą kasę w zimowe opony. Jeśli chodzi o wątek w tym temacie nie jestem pewien czy go odnalazłem - jestem u Was nowy :embarrassed:

Z góry dziękuje za wszystkie udzielone informacje

Pozdrawiam Rafal

posiadasz żarniki D1S i kupuj dwie naraz tak jak pisałem ja i inni ....ASO zabija ceną więc posil się Allegro lub znajomościami ......albo Inter Cars ok 250 za sztuke Philips ORI, jak chcesz mogę wysłać Ci numer do człowieka od którego ja kupowałem zresztą z polecenia ....i pókiu co jestem zadowolony kupiłem Osramy jak wcześniej pisałem

jak coś napisz na PW to wyśle Ci numer :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki wymienione. Zrobiłem to u elektromechanika. Wymieniłem dwie. Koszt żarników z wymianą to 340 zł. Światła sprawdzałem wczoraj wieczorem i nie jestem zadowolony ponieważ nie świecą tak jasno jak przed wymianą. Jest tak jakoś ciemno - niebiesko. to już nie to samo. Żarniki są marki Osram. D1S oczywiście - ale to nie wszystko. Jest jeszcze jakiś inny numer który mówi o barwie, czy też natężeniu światła - nie wiem dokładnie. Po demontażu starych okazało się że jedna ze stron była już wymieniana własnie na żarnik Osram D1S 66142, druga strona wciąż pozostawała oryginalna - to ta która teraz migała. Tak czy inaczej nowe zarniki nie zgadzaja się z jednym numerem czyli tym 66142. w nowy jest 66.... nie pamietam końcówki. Sprawczałem na stronie osram.pl - faktycznie jest kilka rodzai tych zarników.

Na domiar wszystkiego prawe światło lekko drży na wolnych obrotach :wallbash:

Co robić? Jakie zarniki są właściwe do Audi a4 AVANT (Bixenon oryginalny) Poradźcie proszę

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki wymienione. Zrobiłem to u elektromechanika. Wymieniłem dwie. Koszt żarników z wymianą to 340 zł. Światła sprawdzałem wczoraj wieczorem i nie jestem zadowolony ponieważ nie świecą tak jasno jak przed wymianą. Jest tak jakoś ciemno - niebiesko. to już nie to samo. Żarniki są marki Osram. D1S oczywiście - ale to nie wszystko. Jest jeszcze jakiś inny numer który mówi o barwie, czy też natężeniu światła - nie wiem dokładnie. Po demontażu starych okazało się że jedna ze stron była już wymieniana własnie na żarnik Osram D1S 66142, druga strona wciąż pozostawała oryginalna - to ta która teraz migała. Tak czy inaczej nowe zarniki nie zgadzaja się z jednym numerem czyli tym 66142. w nowy jest 66.... nie pamietam końcówki. Sprawczałem na stronie osram.pl - faktycznie jest kilka rodzai tych zarników.

Na domiar wszystkiego prawe światło lekko drży na wolnych obrotach :wallbash:

Co robić? Jakie zarniki są właściwe do Audi a4 AVANT (Bixenon oryginalny) Poradźcie proszę

Pozdrowienia dla wszystkich

Nowe żarówki potrzebują czasu na" rozświecenie się", a dlaczego lampa drga , skoro przed wymianą nie drgała , to mechanior coś poknocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne zjawisko :mysli: a gdzie kupiłeś te żarniki i jakie ?? i czemu świecą na niebieskawo jeśli nie są jeszcze rozświecone powinny dawać barwe białą .....chyba nie kupiłeś używek co? :mysli: jedź do stacji diagnostycznej na ustawienie świateł bo ten elektro pewnie Ci nie ustawił a zawsze warto to zrobić ......[br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 17:50_________________________________________________uzupełnij sobie w profilu dane auta bo pogubić się można i trzeba cofać się na początek żeby przypomnieć sobie o jakim aucie mowa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak kolego sprawa dalej się potoczyła? Pisz bo mam podobny objaw tzn prawy bixenon od czasu do czasu mi przygasa i z tego co tu wyczytałem wnioskuję, że powoli pada.

Ciekawy jestem dlatego jak zakończyła się Twoja sprawa bo widzę że czeka mnie kupno nowych "światełek"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jadę z reklamacją.

Pozdrawiam wszystkich.

Ale po co od razu z reklamacja..? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...