Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosny stuk przy cofaniu i ostrym hamowaniu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem: gdy cofam z kierownica skrecona w lewo oraz czesto podczas mocniejszego hamowania ze skreconymi kolami w lewo, z prawej strony slychac glosny stuk, zazwyczaj pojedynczy, mega glosny, jakby cos mialo mi urwac albo jak cos by sie przesunelo...Dzwiek dochodzi z prawego, przedniego kola. Dwoch mechanikow sprawdzalo zawieszenie, nie ma luzow, wszystko dokrecone..Niestety nie moge tego nagrac bo nie zawsze stuka..Czy ktos z Was mial taki problem albo podpowie co i jak nalezy sprawdzic? Ten dzwiek jest strasznie stresujacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tylko u mnie dochodziło do tego jeszcze mrowienie podczas przyspieszenia.Wymieniłem przeguby wewnętrzne i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w poprzednim aucie. Pojedyncze głuche puknięcie w momencie jak się dziób uginał. Na szarpaku nic nie mówili.

Winowajcą było górne mocowanie McPersona, taka poduszka z łożyskiem. W pipke roboty, żeby to wymienić :kwasny:

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Winowajcą było górne mocowanie McPersona, taka poduszka z łożyskiem.
tam nie ma ani mcpersona ani łożyska.Może pomyliłes auta :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, że to było w poprzednim aucie. Poza tym amortyzator chyba jest i o jego mocowanie konkretnie chodziło.

Łącznik to by chyba stukał cały czas na wybojach, nie tylko przy skręcie. Przegub zewnętrzny jak padnie to będziesz wiedział od razu przy ruszaniu na skręconych kołach charakterystycznie terkocze. Wewnętrzne sprawdzisz na kanale łapiąc za półosie i próbując obrócić na biegu.

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam temat bo mam dokładnie ten sam problem. Raz strzeli przy cofaniu i potem nie mogę tego nigdy powtórzyć. Jak sie zapomnę to znowu strzeli. Skręcanie w lewo, prawe koło przy cofaniu, czasem w do przodu, ale bardzo rzadko. Wielowahacz nowy, amory 1.5 roku, łożysko prawe nowe, tuleje stabilizatora nowe, przegub zewnętrzny nowy. Zostaje wewnątrzny, ale już tyle wymienione i po wiewloajhaczu i łożysku zero poprawy. Czy autor rozwiązał problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchę skrzyni sprawdzałeś,zaciągasz ręczny i próbujesz ruszać do przodu,do tyłu,u mnie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha nowa. Sprawdzałem tak, zero stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...