Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Glosny stuk przy cofaniu i ostrym hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam taki problem: gdy cofam z kierownica skrecona w lewo oraz czesto podczas mocniejszego hamowania ze skreconymi kolami w lewo, z prawej strony slychac glosny stuk, zazwyczaj pojedynczy, mega glosny, jakby cos mialo mi urwac albo jak cos by sie przesunelo...Dzwiek dochodzi z prawego, przedniego kola. Dwoch mechanikow sprawdzalo zawieszenie, nie ma luzow, wszystko dokrecone..Niestety nie moge tego nagrac bo nie zawsze stuka..Czy ktos z Was mial taki problem albo podpowie co i jak nalezy sprawdzic? Ten dzwiek jest strasznie stresujacy...

Opublikowano

Miałem podobnie tylko u mnie dochodziło do tego jeszcze mrowienie podczas przyspieszenia.Wymieniłem przeguby wewnętrzne i problem zniknął.

Opublikowano

Miałem tak w poprzednim aucie. Pojedyncze głuche puknięcie w momencie jak się dziób uginał. Na szarpaku nic nie mówili.

Winowajcą było górne mocowanie McPersona, taka poduszka z łożyskiem. W pipke roboty, żeby to wymienić :kwasny:

Edytowane przez Pablo_s-c

Opublikowano

Winowajcą było górne mocowanie McPersona, taka poduszka z łożyskiem.
tam nie ma ani mcpersona ani łożyska.Może pomyliłes auta :decayed:
Opublikowano

Mechanik stwierdził, że do wymiany łączniki stabilizatora..Czy one mogą być winowajcą?

EDIT: Jak sprawdzić przegub?

Edytowane przez Gość

Opublikowano

Napisałem wcześniej, że to było w poprzednim aucie. Poza tym amortyzator chyba jest i o jego mocowanie konkretnie chodziło.

Łącznik to by chyba stukał cały czas na wybojach, nie tylko przy skręcie. Przegub zewnętrzny jak padnie to będziesz wiedział od razu przy ruszaniu na skręconych kołach charakterystycznie terkocze. Wewnętrzne sprawdzisz na kanale łapiąc za półosie i próbując obrócić na biegu.

Edytowane przez Pablo_s-c

  • 6 lat później...
Opublikowano

Panowie odświeżam temat bo mam dokładnie ten sam problem. Raz strzeli przy cofaniu i potem nie mogę tego nigdy powtórzyć. Jak sie zapomnę to znowu strzeli. Skręcanie w lewo, prawe koło przy cofaniu, czasem w do przodu, ale bardzo rzadko. Wielowahacz nowy, amory 1.5 roku, łożysko prawe nowe, tuleje stabilizatora nowe, przegub zewnętrzny nowy. Zostaje wewnątrzny, ale już tyle wymienione i po wiewloajhaczu i łożysku zero poprawy. Czy autor rozwiązał problem?

Opublikowano

Poduchę skrzyni sprawdzałeś,zaciągasz ręczny i próbujesz ruszać do przodu,do tyłu,u mnie tak było

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Poducha nowa. Sprawdzałem tak, zero stuków.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.