Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałający sygnalizator centralnego zamka


Klimak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie działa mi czerwona dioda w przełączniku w drzwiach (tym z przyciskami otwierania i zamykania drzwi) informująca o zamknięciu centralnego zamka. Same symbole zamkniętej i otwartej kłódki się palą...chodzi tylko o tę czerwoną lampkę pomiędzy nimi. Poza tym mam też 2 przyciski do zamykania zamka w drzwiach z tyłu (tak swoją drogą to nie wiem po co one tam są) i tam też te diody się nie palą. Jest do dość deprymujące, bo lubię wiedzieć, czy w danej chwili auto jest zamknięte czy nie.

Ma ktoś może jakiś pomysł w czym może być problem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce prawdopodobne:

02115 - Locking Unit for Central Locking
008 - Implausible Signal - Intermittent
mi też się nie świeci czerwona lampka miedzy przyciskami, tzn raz się zapala raz nie(gdy centralny zamek zablokuje drzwi to się świeci), problem z zamkiem=wymiana zamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres 42: Elektr.drzwi kier. (J386)

Nie znaleziono błędów.

Adres 52: Elektr.drzwi pas. (J387)

Znaleziono 1 błąd:

02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka

008 - niezrozumiały sygnał

U mnie ta lampka nie zapala się nigdy - ani przy ręcznym, ani przy automatycznym zaryglowaniu centralnego zamka.

Da się z powyższego coś wydedukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapala Ci się lampka bo centralny nie może zablokować drzwi pasażera, problem z zamkiem, sam właśnie to przerabiam tylko, że u mnie zepsuł się zamek w drzwiach kierowcy, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana tego zamka. Masz samochód z 2013 więc na gwarancji, uderz do ASO, powinni Ci to zrobić bez wybrzydzania.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko że sprawdziłem, i centralny zamek blokuje wszystkie drzwi w samochodzie.

Tak nota bene auto nie jest na gwarancji, bo to sztuka sprowadzona z Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota blokuje, a sprawdzałeś wciskając przycisk na drzwiach do blokowania i czy wtedy masz zablokowane drzwi pasażera? Albo czy po każdorazowym krzekroczeniu 15km/h podczas jazdy nie słychać z drzwi próby blokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zamyka z pilota i z przycisku w drzwiach. Jutro sprawdzę, czy automat też daje radę.

pozdrawiam!


No niestety (na szczęście?) zamek z automatu też się zamyka, a lampka jak nie świeciła, tak nie świeci.

Edytowane przez Klimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...