Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomoc w wyborze skrzyni biegów


pandamix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,prawdopodobnie kończy mi się skrzynia a obecna ma oznaczenie ENV czy skrzynie jakieś z b7 będą pasować jak tak to z jakiego silnika czy jedynie tylko z 2.5,o jakich oznaczeniach szukać skrzyń bo Etka wyrzuca mi tylko skrzynie jakie były przy moim silniku,czy b5 ma takie same skrzynie jak b6?czy w lubelskim znajdę fachowca który podejmie się ewentualnie naprawy skrzyni ?czy to raczej nie opłacalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ct o znaczy, że się kończy, jakie objawy?

B5 i B6 mają skrzynie 6-biegowe tego samego typu, ale oczywiście różnią się przełożeniami. Przy wyborze skrzyni zwracaj uwagę na przełożenie główne (musi być identyczne z przełożeniem dyferencjału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nie niepokojące dźwięki ze skrzyni słyszalne jak by z końcówki skrzyni gdzie skrzynia łączy się z wałem,dodam że jak chciałem sprawdzić stan oleju w skrzyni to korek nie był zakręcony tylko wkręcony lekko i podejrzewam że ktoś dolewał już wcześniej przed mną olej bo jest nie wielki wyciek właśnie na końcu skrzyni pod korkiem,co najlepsze dolałem do skrzyni litr oleju żeby wogóle był wyczuwalny przez otwór,nagrałem filmik na którym słychać najbardziej ten dźwięk na koniec gdy odpuszczam gaz ale na żywo dzwięk jest słyszalny przez cały czas od przekroczenia 20km/h i cichnie po wciśnięciu sprzęgła,biegi wchodzą bez najmniejszych problemów,a oto filmik

Edytowane przez pandamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...