Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zaśniedziałe tarcze, nierównomierne ścieranie


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co może być przyczyną takiego zmasakrowania tarczy? Klocki mają wytarte rowki. Tarcza lekko pokrzywiona, przy hamowaniu czuć bicie od niedawna. Oś tylna.

Chcę wymienić na nowe, a nie chcę powtórki z rozrywki. Ewentualnie potraktować ją tokarką? Jakieś opinie?

Nie mogę sobie poradzić z dodaniem fotki więc dam linka:
https://photos.google.com/share/AF1QipN4IHKcdBRVzqoq4Vxa3fe2kU9Px50R3X5QJk3cpo00qv7GYW7zlkL7rKWG09EN_Q?key=T3FmbFBzQTdoczM3TUcxUWZkSG9UMnRmOWRLN21n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła Ci sie lekko kręcą nie trą ci klocki? skoro masz po krzywione tarcze może masz prowadniczki przypieczone lub klocek ciężko chodzi w jarzmie ,ręczny odbija dobrze?

Przetaczać to raczej się nie opłaca skoro masz krzywe ...

Pare dni temu sprzedałem prawie nowy komplet TRW za 150 zł z wysyłką ..Gdzie byłeś wtedy....miałbyś po pieniądzach hamulce ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło lekko się kręci jedynie "chwyta" w jednym miejscu. Jarzma były czyszczone przy wymianie tarcz i klocków, nic się nie nagrzewa mocno, ręczny jest ok.

O komplecie mogłeś nie wspominać... :decayed: Teraz będę musiał kupować komplet na oś? Czy można wymienić jedynie z 1 strony?

Edytowane przez iiyama.44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżłobienia maja kilka przyczyn:

- zbyt miekkie tworzywo tarcz hamulcowych

- silne dzialanie brudu na tarcze, zanieczyszczenia dostajace sie pomiedzy tarcze a klocek np podczas eksploatacji w terenie

- zly material cierny na klockach

- korozja

Toczenie i tak waskich tarcz poprawi tylko na chwile sprawe, kupic musisz nowe tarcze i klocki, najlepiej innego producenta jezeli nie jezdzisz w terenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie właściwie w ogóle nie jeżdżę. Klocki i tarcze są z ferodo z przodu nie ma żadnego problemu, wszystko ładnie równo się ściera, żadnych zmian. No cóż kolejny wydatek mnie czeka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wymienić jedynie z 1 strony?

Nie!!

Hamulce wymienia się parami ..Czyli na oś

Kupuj nowy komplet (tarcze klocki)

ATE-TRW-FERODO -BOSCH i zakładaj jak wszystko inne sprawne to musi ładnie zbierać równo tarcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina krótkich tras ? Mało chamowania i rdza żre tarczę.

Trasa 30km więc raczej autko zdąży nagrzać się spokojnie

Edytowane przez iiyama.44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeswapuj na 256x22 i problemu nie bedzie. Czeste wyżlobienia sa bolaczka tarcz niewentylowanych. Cena tarcz podobna, dokupisz zaciski i bedziesz mial za smieszna kase problem rozwiazany i lepsze dohamowywanie tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeswapuj na 256x22 i problemu nie bedzie. Czeste wyżlobienia sa bolaczka tarcz niewentylowanych. Cena tarcz podobna, dokupisz zaciski i bedziesz mial za smieszna kase problem rozwiazany i lepsze dohamowywanie tylu.

Jeśli sytuacja się powtórzy zrobię jak piszesz. Aktualnie założony zestaw z ATE, mam nadzieję, że posłuży długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...