Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana panelu klimy, nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie w weekend będę montować fotele sline z grzaniem więc zakupiłem panel klimatyzacji z grzaniem foteli, i tu pojawia się problem.

Klimatyzacja jest dwustrefowa jak wyciągam i przepinam to klima nie działa tylko miga przycisk OFF zaraz po przepięciu na chwilę mogę ją włączyć i wszystko świeci ale kilka sek i się wyłącza... Nie działa też radio...po przepięciu spowrotem wszystko ok, czy ja musze coś dorobić czy może ten panel jest popsuty?

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrast

Opublikowano

Takie objawy sa przy zmianie sterownika , uruchamia sie OCHRONA KOMPNENTU

Musisz pojechac do ASO aby to odblokować

Opublikowano
  • Autor

Inaczej się tego nie da zrobić? Przecież w ASO zapłacę za to jak za zboże :)

A i jeszcze jedno czy to będzie na każdym panelu który bym nie kupił czy akurat na tym o zwrócić go? Ile kosztuje te ASO?

Opublikowano

Dodatkowo musisz zmienic sterownik MCE 09 aby ci fotele grzały :wink: nie wspominajac o instalacji

O ceny pytaj w najbliższym ASO

Opublikowano
  • Autor

Ale powiedz mi czy obojętnie jaki nie kupię panel to będzie zablokowane?

Opublikowano

Ale powiedz mi czy obojętnie jaki nie kupię panel to będzie zablokowane?

Obojetnie jaki nie kupisz bedzie zablokowane .

Opublikowano
  • Autor

Ok, sterownik chyba mam taki co piszesz bo gościu wymieniał go jak zakładał xenony. A powiedzcie mi jaka wiązka na ta elektryka jest to gdzieś opisane? Teraz mam full elektryka bez grzania a będzie elektryka tylko ledzwia i grzanie. I ostatnie pytanie ile będzie kosztować mniej więcej zdjęcie tej blokady w ASO?

250zł w ASO nikt z klubowiczów tego nie robi?:)

Opublikowano

250zł w ASO nikt z klubowiczów tego nie robi? :)

Takie rzeczy to tylko legal w ASO

chyba ze sterownik masz z nie pewnegp żródła to poza zrobisz drożej :)

Opublikowano
  • Autor

A powiedz mi jaka wiązke pociagnąć z tych foteli jest to gdzieś tutaj opisane?

Opublikowano

A powiedz mi jaka wiązke pociagnąć z tych foteli jest to gdzieś tutaj opisane?

Poczytaj ten watek a odpowiedz na pewno znajdziesz .

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-zmiana-siedzenia-podgrzewane-wentylowane-elektryka/?p=3102834#entry3102834

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Moje pytanie podobne a jednak inne. Czy da sie po numerach panelu okreslic kolor wyswietlacza? kupilem panel bo zalezalo mi na chromowanych pokretlach ale nie wiem czy bedzie mozliwosc ich sciagniecia. strasznie ciasno siedza. Moj wyswietlacz jest czerwony a nie ukrywam ze bialy ladniejszy. Numer panelu jaki kupilem to 8K2 820 043 M. rozmieszczenie przyciskow troche inne ale ogolnie chyba te same funkcje ma. ja mam klime 3 strefowa i bez grzanych stolkow. Czy ktos pomoze?

Jak widze nikt nie podejmie tematu wiec moze zapytam inaczej bo panel sprawdzony i jest bialy wyswietlacz. CZy moj obecny panel o numerze 8T2 820 043 AF mozna zamienic na 8K2 820 043 M (polift jak mniemam)?


No i jest swiatelko w tunelu. nie wiem na 100% czy to dziala w A4 ale pisza ze w A5 tak. Osobiscie nie probowalem jeszcze bo nie mam sciagnietej ochrony komponentu.

Moze wiec ktos sprobuje;

Anyway, here is the correct coding:

- Enter Address 08: Auto HVAC (J255)
- Select coding (don't use the longcoding helper yet)
- Copy the coding from the old airco unit to the new one. (Copy it from a vcds scan)
- Then go to Byte 1, bit 4 (deselect MMI 3G display)

Go to Adaption:
Channel 79: change from 1 to 0. This changes the LIN-Bus from the blower unit from new to old generation. This is why the fan control speed doesn't work as many people describe.
Channel 35: 0 or 1 (depends if you have the humidity sensor in the inside mirror)
Channel 85: change from 0 to 1 (VFL/FL related)

Now the unit will work okay and will generate no errors.

Side effects:
You lose the visual presentation on the center display if you have Radio Concert/Chorus or MMI 2G.
Your seat heating has instead of 6 just 3 settings. Not a very big problem. 3 is the equivalent of 6 warmth wise.

If you have MMI 3G it will function 100% correctly (so with the full visuals) but then skip "Then go to Byte 1, bit 4 (deselect MMI 3G display)"

And ofcourse you need the CP removed with a VAS connection.

Edytowane przez dymekn

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.