Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana panelu klimy, nie działa


Andrast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w weekend będę montować fotele sline z grzaniem więc zakupiłem panel klimatyzacji z grzaniem foteli, i tu pojawia się problem.

Klimatyzacja jest dwustrefowa jak wyciągam i przepinam to klima nie działa tylko miga przycisk OFF zaraz po przepięciu na chwilę mogę ją włączyć i wszystko świeci ale kilka sek i się wyłącza... Nie działa też radio...po przepięciu spowrotem wszystko ok, czy ja musze coś dorobić czy może ten panel jest popsuty?

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy sa przy zmianie sterownika , uruchamia sie OCHRONA KOMPNENTU

Musisz pojechac do ASO aby to odblokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej się tego nie da zrobić? Przecież w ASO zapłacę za to jak za zboże :)

A i jeszcze jedno czy to będzie na każdym panelu który bym nie kupił czy akurat na tym o zwrócić go? Ile kosztuje te ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo musisz zmienic sterownik MCE 09 aby ci fotele grzały :wink: nie wspominajac o instalacji

O ceny pytaj w najbliższym ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi czy obojętnie jaki nie kupię panel to będzie zablokowane?

Obojetnie jaki nie kupisz bedzie zablokowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sterownik chyba mam taki co piszesz bo gościu wymieniał go jak zakładał xenony. A powiedzcie mi jaka wiązka na ta elektryka jest to gdzieś opisane? Teraz mam full elektryka bez grzania a będzie elektryka tylko ledzwia i grzanie. I ostatnie pytanie ile będzie kosztować mniej więcej zdjęcie tej blokady w ASO?

250zł w ASO nikt z klubowiczów tego nie robi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250zł w ASO nikt z klubowiczów tego nie robi? :)

Takie rzeczy to tylko legal w ASO

chyba ze sterownik masz z nie pewnegp żródła to poza zrobisz drożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaka wiązke pociagnąć z tych foteli jest to gdzieś tutaj opisane?

Poczytaj ten watek a odpowiedz na pewno znajdziesz .

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-zmiana-siedzenia-podgrzewane-wentylowane-elektryka/?p=3102834#entry3102834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie podobne a jednak inne. Czy da sie po numerach panelu okreslic kolor wyswietlacza? kupilem panel bo zalezalo mi na chromowanych pokretlach ale nie wiem czy bedzie mozliwosc ich sciagniecia. strasznie ciasno siedza. Moj wyswietlacz jest czerwony a nie ukrywam ze bialy ladniejszy. Numer panelu jaki kupilem to 8K2 820 043 M. rozmieszczenie przyciskow troche inne ale ogolnie chyba te same funkcje ma. ja mam klime 3 strefowa i bez grzanych stolkow. Czy ktos pomoze?

Jak widze nikt nie podejmie tematu wiec moze zapytam inaczej bo panel sprawdzony i jest bialy wyswietlacz. CZy moj obecny panel o numerze 8T2 820 043 AF mozna zamienic na 8K2 820 043 M (polift jak mniemam)?


No i jest swiatelko w tunelu. nie wiem na 100% czy to dziala w A4 ale pisza ze w A5 tak. Osobiscie nie probowalem jeszcze bo nie mam sciagnietej ochrony komponentu.

Moze wiec ktos sprobuje;

Anyway, here is the correct coding:

- Enter Address 08: Auto HVAC (J255)
- Select coding (don't use the longcoding helper yet)
- Copy the coding from the old airco unit to the new one. (Copy it from a vcds scan)
- Then go to Byte 1, bit 4 (deselect MMI 3G display)

Go to Adaption:
Channel 79: change from 1 to 0. This changes the LIN-Bus from the blower unit from new to old generation. This is why the fan control speed doesn't work as many people describe.
Channel 35: 0 or 1 (depends if you have the humidity sensor in the inside mirror)
Channel 85: change from 0 to 1 (VFL/FL related)

Now the unit will work okay and will generate no errors.

Side effects:
You lose the visual presentation on the center display if you have Radio Concert/Chorus or MMI 2G.
Your seat heating has instead of 6 just 3 settings. Not a very big problem. 3 is the equivalent of 6 warmth wise.

If you have MMI 3G it will function 100% correctly (so with the full visuals) but then skip "Then go to Byte 1, bit 4 (deselect MMI 3G display)"

And ofcourse you need the CP removed with a VAS connection.

Edytowane przez dymekn
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...