Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie car audio? A4 B6 Avant


cupek97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 B6 w wersji avant i zastanawiam się nad zakupem skrzyni basowej, ponieważ nie zadowala mnie jakość basu z oryginalnego subwoofera. Zastanawiam się nad zakupem głośnika Pioneer TS-W3003D4 (http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-w3002d4.html) lecz nie wiem jaki wzmacniacz w pełni wykorzysta moc tego głośnika. Obudowę będę robił sam i będzie to obudowa bassreflex. Dobrze byłoby żeby wzmacniacz miał pilot do sterowania basu. Dowiedziałem się, że będę musiał kupić dobrej jakości kable i bezpiecznik 40 Amperów. Czy będę musiał kupić kondensator do tego głośnika i czy opłaca wygłuszać klapę bagażnika?

Proszę o pomoc w dobraniu wzmacniacza i kabli car audio.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety co do głośnika niskotonowego się nie wypowiem, marki które ja bym polecał to raczej jbl hertz powerbass. Co do kabli to jeśli chodzi o cenę polecałbym kable spawalnicze OS o przekroju 25mm. Dokupuje tylko otulinke z hollywodaa, zrobiłem tym kumplowi car audio i sobie wszystko bangla a co do kondesatora to jeśli dasz ten przekrój nie ma opcji abys miał jakieś spadki napiecia. Z reguły wiem że kondek to taki trochę wydatek niepotrzebny a żeby kondek już coś dał trzeba kupić 2-3 F a to trochę kosztuje :) ogółem polecam poczytać Ci FAQ NAZARA dużo się dowiesz na temat budowania CA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety co do głośnika niskotonowego się nie wypowiem, marki które ja bym polecał to raczej jbl hertz powerbass. Co do kabli to jeśli chodzi o cenę polecałbym kable spawalnicze OS o przekroju 25mm. Dokupuje tylko otulinke z hollywodaa, zrobiłem tym kumplowi car audio i sobie wszystko bangla a co do kondesatora to jeśli dasz ten przekrój nie ma opcji abys miał jakieś spadki napiecia. Z reguły wiem że kondek to taki trochę wydatek niepotrzebny a żeby kondek już coś dał trzeba kupić 2-3 F a to trochę kosztuje :) ogółem polecam poczytać Ci FAQ NAZARA dużo się dowiesz na temat budowania CA. Pozdrawiam

Chętnie poczytam, możesz podać link? Ponieważ mam problem ze znalezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie zadowala mnie jakość basu z oryginalnego subwoofera

Więc przeczytaj ten temat.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/319940-avant-stockowy-subwoofer-poprawa-grania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zadowala mnie jakość basu z oryginalnego subwoofera

Więc przeczytaj ten temat.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/319940-avant-stockowy-subwoofer-poprawa-grania/

Próbowałem tego przełożenia lecz nie odczułem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że każdy czuje różnicę, tylko nie Ty?!

Raz bawiłem się kabelkami i siedząc w bagażniku nie odczuwałem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź do środka, a nie siedź w bagażniku... Chłopie :facepalm:

Na ten moment to pogoda nie zachęca do majstrowania, ale jak się poprawi to sprawdzę jeszcze raz. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego pioneera.

Glosnik to polecam rockford foosgate, udimension - z nie bardzo drogich.

Wzmaka musisz poszukac bo nie wiem jakie dokladnie posiadaja pilota.

Z marek polecam audisona, rockforda, dls.

A skrzynke sobie policz jakie ma miec wymiary pod dany glosnik.

Kabli nie kupuj gotowych zestawow z allegro. Najlepiej isc do salonu CA i niech dobiora pod zestaw. Powiedz, ze chcesz dobry przewod zasilajacy z miedzi a nie ze stali - beda wiedzieli o co chodzi.

Edytowane przez sssV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu ( http://allegro.pl/audio-system-r12-400w-rms-alu-crunch-gtx2400-spl-i5292237455.html). Do tego oczywiście okablowanie - liczę około 100zł. Na całość chcę przeznaczyć 1000zł. Co powiecie na temat zestawu Audio System R12 + Crunch GTX 2400 ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam A4 B6 w wersji avant i zastanawiam się nad zakupem skrzyni basowej, ponieważ nie zadowala mnie jakość basu z oryginalnego subwoofera. Zastanawiam się nad zakupem głośnika Pioneer TS-W3003D4 (http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-w3002d4.html) lecz nie wiem jaki wzmacniacz w pełni wykorzysta moc tego głośnika. Obudowę będę robił sam i będzie to obudowa bassreflex. Dobrze byłoby żeby wzmacniacz miał pilot do sterowania basu. Dowiedziałem się, że będę musiał kupić dobrej jakości kable i bezpiecznik 40 Amperów. Czy będę musiał kupić kondensator do tego głośnika i czy opłaca wygłuszać klapę bagażnika?

Proszę o pomoc w dobraniu wzmacniacza i kabli car audio.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Do tego głośnika potrzebujesz przede wszystkim wzmaka stabilnego przy 2ohm-ach chyba, że zepniesz w 8 ohm ale wtedy duża strata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...