Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NIERÓWNA PRACA SILNIKA


TomekBuli1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W lipcu br.zakupiłem AUDI A4 B6 2003 r.2.0 ALT. - (bez instalacji gazowej).
Zaraz po zakupie dwukrotnie zaświeciła się kontrolka "check engine" - raz wykasowana - sonda.Natomiast drugi raz po wizycie u mechanika (obsługa,itd) wykasował się poprzez odłączenie na dłuższy czas od zasilania.
Po wymianie oleju nie zaświeciła się i tak jest nadal tylko tyle,że ostatnio po dopaleniu auta,motor zaczął mi nierówno pracować.Obroty 900 następnie 1100 i tak na zmianę. Do tego nie zawsze auto reaguje na wciśnięcie pedału gazu,czasami strzela.
W czasie jazdy autem zdarzyło mi się zmniejszone jego przyśpieszenie,a nawet ospałość ,mułowatość.

Na desce wszystko ok.Nic się nie zaświeciło,ale po podpięciu pod kompa wyświetliło n/w błędy.

P1654 - Sprawdź klastra pamięci instrumentu DTC - 004 Brak sygnału łączności
P0420 - System katalizatora,Bank 1,Efektywność poniżej progu - 001 Przekroczenie górnej granicy
P1602 - Dostawa napięcia - terminal 30,Napięcie za niskie - 002 Dolny limit przekroczony

Może ktoś może będzie mógł coś podpowiedzieć.
Oczywiście z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej jakbyś zrobił logi dynamiczne, wtedy wszystko ładnie widać co jest nie tak. Sprawdzałeś szczelność odmy i odpowietrznika pokrywy zaworów ? Masz jeszcze błąd katalizatora, możliwe że już on odmówił posłuszeństwa. Ale najpierw sprawdź szczelność, logi i dopiero będzie można dyskutować o wymianie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...